76. Mikulášský běh na Bradech

titulka BRADA / Jičínsko  –  Přestože platná epidemiologická nařízení neumožnila pořadatelům z atletického klubu AC TJ Jičín uspořádat jeden z nejstarších českých běhů v tradičním formátu, milovníci běhu o svůj start nepřišli. Dlouhá tradice zavazuje a tak byla od pátku 3. prosince do neděle 5. prosince vyznačena trasa běhu a zájemci si jí mohli individuálně proběhnout a svůj výkon pak vhodit do připraveného boxu. V sobotu a v neděli byl pro nejmenší připraven i jejich závod, po jehož absolvování byli v cíli odměněni Mikulášem, tradiční sladkou odměnou. O víkendu čekaly na borce různé podmínky, v pátek krásný slunečný den a ideální podmínky, v sobotu umrzlá, rychlá trať a v neděli pak běh na čerstvě napadaném sněhu. Na startu se nakonec vystřídalo více než 250 běžců všech věkových kategorií. Nejmladší účastnicí byla Meda Kalhousová (2021) a na druhém pólu výsledkové listiny pak tradiční účastník Jaromír Javůrek (1941). Nejrychlejším mužem se opět stal Jan Schulhof z OOB Turnov a ženou Gabriela Veigertová z pořádajícího oddílu AC TJ Jičín. Pořadatelé děkují všem účastníkům za podporu běhu a přáním je, aby se  77. ročník uskutečnil v neděli 4. prosince 2022 opět v tradičním formátu. Výsledkynajdete  na stránkách běhu http://mikulasskybeh.wz.cz