Řidič narazil u Kozojed do vzrostlého stromu

dnjc521_17_04 KOZOJEDY / Volanice  – V pondělí 25. září po šesté hodině ranní došlo na silnici III. třídy ve směru od Kozojed na obec Volanice k dopravní nehodě. Jednatřicetiletý řidič  Fordu Transit se v daném úseku zřejmě plně nevěnoval řízení a nepřizpůsobil rychlost svého vozu aktuálnímu stavu silnice. V jedné z pravotočivých zatáček dostal smyk a sjel vlevo silnici, kde se převrátil na pravý bok a střechou narazil do vzrostlého stromu. Při nehodě utrpěl řidič blíže nespecifikované lehké zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v Oblastní nemocnici v Jičíně. Požití  alkoholu vyloučila dechová zkouška. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 100 tisíc korun. Policisté nehodu dál šetří.

Kontrola chatových a rekreačních oblastí

 

img_3068 JIČÍNSKO – S nástupem podzimních měsíců se policisté v okrese Jičín každoročně zaměřují mimo jiné i na preventivní kontroly chat v rekreačních a zahrádkářských koloniích. Tyto preventivní akce jsou zaměřené především na kontrolu případného narušení objektů, ale také na pátrání po osobách, které by se tam mohly ukrývat.

V souvislosti s nastávající zimou a zazimováním chat a zahradních domků policisté doporučují:

· zajistit vchodové dveře a okna včetně střešních a sklepních

· okna je vhodné opatřit okenicemi nebo mřížemi

· použít kvalitní zámkové systémy, které odolají mechanickému poškození

· nenechávat volně odložené nářadí, které by pachatel mohl použít k útoku na chatu

· pro případ vloupání si pořídit fotodokumentaci věcí a elektronických přístrojů

· při delší nepřítomnosti doporučujeme odvézt z chaty cennosti a elektroniku, ale také sekačky a různé nářadí

· nikdy nezveřejňovat na sociálních sítích místo chaty a informace o nepřítomnosti v rekreačním zařízení, nechlubit se majetkem uloženým v objektu

K minimalizaci rizika vloupání do objektu je taky důležité mít dobré sousedské vztahy. Všímavost a včasné upozornění na linku 158 nebo nejbližšího policejního útvaru může sehrát důležitou roli při ochraně majetku. V případě, že se stanete obětí této trestné činnosti, nevstupujte na místo činu do příjezdu policejní hlídky. Váš pohyb nebo úklid ve vyloupené chatě by mohl narušit stopy, které pachatel na místě zanechal.

Vloupání do stavebního kontejneru

JIČÍNSKO – V pondělí 25. září zahájili jičínští kriminalisté úkony trestního řízení ve věci vloupání do stavebního kontejneru v jedné z obcí na Jičínsku. V přesně nezjištěné době od neděle 24. září měl neznámý pachatel překonat dvojité zabezpečující pletivové oplocení a vstoupit na pozemek, kde se v tu dobu nacházel odstavený stavební kontejner. Následně měl hříšník za pomoci hrubé síly vniknout do kontejneru a z něj ukrást  stavební přístroje, nářadí a zařízení. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu dosahující téměř 200 tisíc korun. Zloděj si může odsedět až pět let za mřížemi.

Snímky: Z nehody u Kozojed a z kontroly chatových a rekreačních oblastí Zdroj: PČR Jičín

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *