Auto narazilo do sloupu elektrického vedení

titulka DŘEVĚNICE –  Dvaačtyřicetiletý řidič  Škody Fabia jel  ve čtvrtek 11. dubna  krátce po poledni od Studeňan na Novou Paku.  Chvíli se zřejmě  plně nevěnoval řízení a přejel do protisměru, kde narazil levou přední částí svého vozu  do betonového sloupu elektrického vedení.  Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění.  Dechová zkouška na alkohol  byla  negativní,  škooda se předběžně odhaduje na víc než 50 tisíc korun.

Nález nevybuchlého „CITRÓNKU“

ŽLUNICE  – Ve čtvrtek 11. dubna po patnácté hodině vyjížděli kopidlenští  policisté  k nahlášenému případu nálezu nevybuchlé munice.  Ta byla objevena na zahradě jednoho z místních domů ve Žlunicích  při výkopových pracích. Policisté místo hned  zabezpečili a přivolali policejního pyrotechnika. Po jeho příjezdu bylo zjištěno, že jde o starý ruční vojenský granát s označením F-1. T Pyrotechnik ho na místě zajistil a odvezl k likvidaci.  Ke zranění ani ohrožení osob na místě nedošlo.

Policisté zároveň upozorňují, že nález jakéhokoliv předmětu, který by byť jen připomínal vojenskou munici, je nutné hned  ohlásit  policii ČR. S nálezem nijak  nemanipulujte, jen zajistěte prostor, aby tam nevstupovali další  lidé.  Nikdy nemůžete vědět, v jakém stavu se munice nachází a  jestli nedojde k její iniciaci.

Mladík nadýchal necelé tři promile

JIČÍN –   Ve čtvrtek 11. dubna krátce před půlnocí kontrolovala policejní hlídka v Jičíně  Škodu Fabia, kdy za volantem seděl devatenáctiletý mladík a vedle něj stejně starý spolujezdec.  Dechové zkoušky u mladého řidiče ukázaly  pozitivní hodnoty 2,66 a 2,57 promile alkoholu v dechu.  Policisté mu  zadrželi řidičský průkaz  a  zakázali další jízdu.   Hrozí mu  až rok za mřížemi.

Upozornění:

Řízení pod vlivem alkoholu je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení  pod vlivem drog. V obou případech je takový řidič  velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky  u řidiče vyšší, tím menší je jeho schopnost svůj vůz ovládat. Na odhalování těchto řidičů se jičínští policisté zaměřují  při dopravně bezpečnostních akcích, i při běžném dohledu nad provozem.

nprap. Aleš Brendl 12. dubna 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *