Auto se na poli několikrát převrátilo přes střechu

ŽERETICE – Ve čtvrtek 8. února krátce před devátou hodinou ranní došlo na silnici III. třídy v katastru obce Žeretice k dopravní nehodě. Čtyřiadvacetiletá řidička  Suzuki Ignis jela  od Vysokého Veselí na Slatiny. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy a dostala smyk.  Vyjela vlevo mimo silnici do pole, kde se  auto několikrát převrátilo přes střechu. Při dopravní nehodě utrpěla řidička lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně na lékařské vyšetření. Požití alkoholu u řidičky vyloučila dechová zkouška,  celková škoda je  předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun.

Policisté se zaměřili hlavně na jízdu pod vlivem alkoholu a drog

Jičínsko – Od pondělí  5.  února  se  policisté v okrese  Jičín  zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu. Na silnicích jsme se tak mohli potkat nejen s dopravními policisty, ale i s jejich kolegy z obvodních oddělení. V rámci silničních kontrol zastavili  i  deset řidičů pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem návykových a omamných látek! Policisté z dopravního inspektorátu odhalili celkem třicet sedm přestupků. Na pokutách se vybralo sedmnáct tisíc korun, udělena byla i  jedna kauce ve výši deset tisíc korun, a to řidiči cizí státní příslušnosti.

Policisté se zaměřili hlavně  na řidiče, kteří před jízdou nebo během ní nedodrželi zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Kontrolovali i dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a  pátrali po hledaných osobách, věcech a ukradených autech.  Policisté budou v podobných dopravních akcích pokračovat.

 

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *