Auto se potkalo se sloupem veřejného osvětlení

dnjc49_18_33 VRCHOVINA – Ve čtvrtek 1. února krátce po sedmé hodině ranní došlo na silnici I. třídy v obci Nová Paka – Vrchovina k dopravní nehodě. Jednapadesátiletý řidič Škody Octavia jel ve směru od obce Horka u Staré Paky na Novou Paku. V jednom okamžiku se zřejmě plně nevěnoval řízení a přejel do protisměru, kde se na levé krajnici střetl se sloupem veřejného osvětlení a svislou dopravní značkou. Řidič v autě cestoval sám. Při dopravní nehodě utrpěl muž drobné poranění, které záchranáři ošetřili na místě. Požití alkoholu u řidiče  vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na padesát tisíc korun.

Zloděj se zajímal o letní pneumatiky

JIČÍN –  Ve čtvrtek 1. února krátce po půl desáté dopoledne se na tísňovou linku obrátil sedmašedesátiletý muž, který oznámil, že od konce loňského roku do současné doby se někdo vloupal do jeho garáže v Jičíně. Zloděj měl přitom odstranit visací zámek a poškodit vložku zámku. Pak vnikl do garáže, ze které sebral kompletní sadu letních pneumatik s plechovými disky a horské jízdní kolo s příslušenstvím. Celková škoda se odhaduje na více než jedenáct tisíc korun. Pachateli hrozí až dva roky za mřížemi.

Neulehčujeme zlodějům práci?

KOPIDLNO  – Policisté obvodního oddělení v Kopidlně  pracují na objasnění případu vloupání do zaparkovaného auta, ke kterému došlo ve čtvrtek 1. února v Libáni. Zloděj si vyhlédl odstavený vůz  Peugeot Partner, ze kterého sebral elektronickou navigaci s příslušenstvím. Celková škoda byla  předběžně vyčíslena na tři tisíce korun. Nenechavec může zůstat až tři roky za mřížemi.

Policisté v souvislosti s výše uvedeným případem preventivně radí:

Nenechávejte v autě žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení nebo drahá hračka může zloděje zlákat.

Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od auta, jinak přiděláte problémy  při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně „jen“  autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout ukrást auto, protože mu navíc usnadňujete i další  legalizaci auta.

Zvažte, kde své auto zaparkujete.  Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro „práci“.

Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého auta, promyslete i „nadstandardní“ zabezpečení. Jsou to různá dodatečně montovaná elektronická nebo mechanická zabezpečovací zařízení, vyhledávací a monitorovací systémy.

Pokud už ve  voze zabezpečovací zařízení máte, používejte ho.

Nenechávejte své auto bez dozoru odemčené.

Nikomu nesvěřujte klíče od auta.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *