Bikeři z Jičína byli na etapových závodech vidět

matejtuma_mtbo5days_jiribouchal Plzeň  / Jičín  –  Tradiční svátek orienťáku na kole, kde se potkávají bikeři všech generací, výkonnosti a hlavně z celého světa – MTBO 5 days (pětidenní závody v orientační jízdě na kole) v Plzni, byly úspěšné i pro jičínské závodníky.  Matěj Tuma vyhrál tři ze čtyř etap, jen ve sprintu byl druhý. A celkové prvenství v kategorii M17 udržel i ve finálním stíhacím závodě. Vojta Stránský v mužské elitě nastupoval do stíhacího závodu na druhé pozici, závod mu ale bohužel nevyšel a nakonec skončil celkově šestý. Jaroslav Tuma v prestižní kategorii M40A díky vyrovnaným výsledkům udržel celkové druhé místo. A kvalitu rodinného klanu potvrdil Lukáš Tuma (MW11), který ve své kategorii vyhrál.   Rozálie Kuchařová jezdila v juniorské kategorii W20 (přestože je věkem ještě dorostenka) a byla nejlepší z Češek. Předstihly ji pouze čtyři cizinky. Svými výkony se tak nominovala na Juniorské mistrovství světa, které se koná koncem července v dánském Viborgu.

Na MS  dospělých, které se koná spolu s juniorským, pojedou z jičínského oddílu ještě Markéta Drobníková, Vojtěch Stránský a Vendula Musilová.