Biograf Český ráj v Jičíně byl vloni navštěvovaný hojně

titulka JIČÍN –  Biograf Český ráj se vloni těšil mimořádné  přízni návštěvníků.  Zrekonstruované noblesní retro i moderní prostory  navštívilo  bezmála  63  a půl tisíce  diváků.  Rekonstrukce  původního   divadla  Český  ráj  (později Mrňákova)  postaveného  ve dvacátých letech dvacátého století  vyřešila  hlavně  problémy se statikou budovy.  Skončila na jaře 2018, loňský rok byl tedy první, na kterém bylo možné posoudit celoroční zájem veřejnosti.  Biograf Český ráj se stal s přehledem nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem Královéhradeckého kraje a v rámci celé republiky je mezi dvaceti nejlepšími. Diváky láká nejen jeho prvorepublikový vzhled, ale i  moderní promítací  technologie a úsilí  provozovatelů biografu (KZMJ). Ti často zařazují i tři až čtyři veřejná promítání denně.

Světová kinematografie navíc nabídla  (nejen jičínskému biografu)  příznivé  podmínky, třeba  současný nejvýdělečnější film všech dob (Avengers: Endgame) nebo  Bohemian Rhapsody.  Z českých filmů nejvíc  lákaly  Ženy v běhu  a  z  animovaných Ledové království 2.

Nejúspěšnějším měsícem byl prosinec, kdy biograf navštívilo téměř  sedm a půl tisíce diváků.  Biograf připravil 954 filmových představení, ale stal se i místem  nefilmových setkání,  diashow, školení, koncertů a přednášek,  ale i  zástupců města s veřejností.  Zájem byl i o letní kino  v zámeckém parku,  kam  promítání dvanácti  představení pod širým nebem v červenci a v srpnu  přilákalo téměř tři tisíce tři sta diváků.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *