Blázinec v Kacákově Lhotě nezklamal. Podepřel ho sloup

titulka Kacákova Lhota / Náchodsko  – Třikrát Šamberkův  „Blázinec v prvním poschodí“  nabídl  spolek KLaN  s Divadlem  za sloupem v hospodě v Kacákově Lhotě – Náchodsku u příležitosti místní pouti 5. a 6. srpna. Veselohra se  zpěvy  v jednom jednání by se ještě měla  dočkat  repríz v blízkém i vzdáleném okolí. Poslechněte si reportáž z generální zkoušky, kterou  před sobotní premiérou nabídl Český rozhlas Hradec Králové (zvuk) :

„Pro velký zájem jsme přistoupili k trojímu předvedení tohoto divadelního kusu, aby co nejvíce diváků místních i přespolních mohlo jej spatřiti, neboť hned poté jej soubor takzvaně stáhne z repertoáru,“ upozornil za pořadatele a za režijní asistenci Jaromír Gottlieb, učitel a emeritní ředitel Regionálního muzea v Jičíně, i autor hudby k představení. Jak jste slyšeli, tak za  uvedením Šamberkova  „Blázince v prvním poschodí“  stojí  spolek KLaN  (Kacákova Lhota, Náchodsko).

Hra Františka Ferdinanda Šamberka  „Blázinec v prvním poschodí“ měla premiéru v roce 1867. imgp3979 V „Divadle za sloupem“ v Kacákově Lhotě byla uvedena o uplynulém víkendu v úpravě Josefa Lédla, který ji předtím připravil pro Závěsné divadlo v Jičíně. Tato úprava byla laskavě poskytnuta do Kacákovy Lhoty, kde pak došlo (podle místních potřeb) k další úpravě. Tu mají na svědomí Dana a Jaromír Gottliebovi.

Osoby a obsazení: 

Jaroslav, mladý lékař    Vladimír Šůda  j. h.

Klára, jeho manželka     Edita Hajdari

Artur, jeho přítel             Josef Šolc

Katynka, komorná          Hana Poláková

Emil, sluha                       Pavel Macků

první zřízenec                  Jaroslav Řehák

druhý zřízenec                 Jaromír Gottlieb

nápověda                         Dana Bartoníčková

inspicient                          Jitka Knorová

režie                                  Martin Zajíček  j. h.

Poděkování patří Obecnímu úřadu Kacákova Lhota a Pavlu Šilhánovi, hostinskému v Kacandě.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *