Byl nepozorný, nedal přednost v jízdě

titulka JIČÍNSKO / Popovice   –  Ve středu 2. srpna krátce před třiadvacátou hodinou došlo na silnici I. třídy číslo 16  k dopravní nehodě dvou osobních aut. Devatenáctiletý řidič  Škody Fabia jel ve směru od obce Popovice na Mladou Boleslav. Z dosud nezjištěné příčiny nedal na křižovatce přednost v jízdě přijíždějícímu vozu VW Golf jedoucímu po silnici I. třídy číslo 16 ve směru od Mladé Boleslavi na Hradec Králové, které v tu dobu řídil devětatřicetiletý muž. V důsledku toho došlo ke střetu obou vozů. kdy  byl  osobní automobil VW Golf odhozen ve směru své jízdy vlevo do ocelových svodidel. V důsledku nehody utrpěl řidič Škody Fabia lehké zranění.  Dechová zkouška  u obou řidičů vyloučila požití alkoholu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 150 tisíc korun. Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

HOŘICKO  –   Ve středu 2. srpna přijali policisté z obvodního oddělení Hořice oznámení o krádeži nafty. Dosud neznámý lapka v blíže nezjištěné době od pondělí 31. července v jedné z obcí na Jičínsku poškodil oplocení a vnikl na soukromý pozemek, kde bylo v tu dobu odstaveno nákladní auto Renault Magnum. Z nádrže následně ukradl 200 litrů motorové nafty. Celková škoda včetně poškozeného oplocení je předběžně vyčíslena na  zhruba 6 tisíc korun. Policisté v současné době po zloději intenzivně pátrají. Pokud bude dopaden, může zůstat až dva roky za mřížemi.

Horka u Staré Paky  –   Jak ukázkově funguje policejní spolupráce, předvedla ve středu 2. srpna krátce před dvaadvacátou hodinou policejní hlídka z Nové Paky. Ta byla vyslána operačním důstojníkem mimo území své služební působnosti, a to konkrétně do obce Horka u Staré Paky, která už spadá pod obvodní oddělení Jilemnice. Zde totiž došlo k vloupání do osobního auta Mazda, ze kterého zloděj spolu s dámskou kabelkou ukradl  i další věci. Novopačtí policisté na základě zjištěných informací z místa činu provedli neprodleně pátrání v přilehlém okolí. Zloděje nakonec zadrželi i s ukradenými věcmi v úseku silnice ve směru na Borovnici. Policisté tak mohli svým kolegům předat nejen místo činu, ale zároveň i pachatele, který může „vyfasovat“ až dva roky ve vězení.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *