Cenné kovy jičínských nadějí ze Samurajské katany

dscn7574 TURNOV /  JIČÍN –   O víkendu  se ve sportovní hale TSC Turnov uskutečnilo 3. kolo  Samurajské katany pro nejmladší judistické naděje.  V sobotu se na turnovském tatami představili žáčci v kategoriích do 9 a 11 let, v neděli pak ml. žáci do 13 a st. žáci do 15 let. V kategorii do 11 let se mezi nejmladšími nadějemi představilo i pět  jičínských judistů.  Nejvíc se dařilo Janu Egrtovi v kategorii do 34 kg, který ve všech svých utkáních zvítězil a zaslouženě získal zlatou medaili.  Stříbrné medaile vybojovali v kategoriích do 38,2 a 36,4 kg Darina Jirásková a Matěj Dolanský.  Bronzovou medaili získal Miroslav Kratochvíl v kategorii do 38,4 kg.  V kategorii do 31,2 kg se Zuzana Jelínková neumístila.

V neděli se o cenné kovy utkalo i šest  jičínských mladších  žáků

dscn7604 Nejvíc se dařilo v kategorii do 42 kg Vojtovi Ježkovi, který ve všech utkáních zvítězil a zaslouženě získal zlatou medaili. Ve stejné hmotnostní kategorii skončil Kryštof Neuwirth na 7. místě.  Stříbrnou medaili získal v kategorii do 34 kg Štěpán Lánský, bronzové medaile přidali Kateřina Kratochvílová do 48 kg a Marek Jelínek do 30 kg.  V kategorii do 38 kg skončil František Ptáček hned v úvodním kole a do dalších bojů už nezasáhl.

Pro Vojtu Ježka, Kateřinu Kratochvílovou a Františka Ptáčka to byla „generálka“ na sobotní Přebor České republiky ml. žáků, který se uskuteční v Mladé Boleslavi. Tento trojlístek doplní v sobotu ještě Tomáš Ort a v neděli pak František Egrt na Přeboru ČR st. žáků. Všichni jmenovaní si vybojovali právo účasti na Přeboru ČR v seriálu Českého poháru a na základě výsledků krajského přeboru.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *