Černé díry ve hvězdárně se ruší, květnový program láká

hvezdarna-jca Centrum přírodních věd – Hvězdárna Jičín –  24. dubna  se  ze  zdravotních důvodů ruší  přednáška  profesora Petra Kulhánka s názvem “ Černé díry, aneb díra sem a díra tam“.  Květnový program  ale vypadá hodně nadějně, tak si z něj vyberte. Od začátku května budou na hvězdárně vystavené fotografie od amatérských fotografů, kteří své snímky zpracovali na základě získaných informací z workshopu od M. Myslivce.  Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti se další workshop na výrobu vermikompostérů v Jičíně uskuteční 12. května v K-klubu na Valdštejnově náměstí v Jičíně. 

17.5.  počítejte se  změnou programu:  namísto sluneční fyzičky Evy Markové přijede přednášet polský odborník (mluví plynně česky)  Maciej Zapiór, který proráží svět svou metodou fotografování Slunce pomocí Solarografie, což je  experimentální fotografická technika ve službě astronomie. O co jde, to se dozvíte na přednášce od 18:00 hodin.

27.5. se můžete těšit na další botanickou exkurzi vedenou M. Šťastným tentokrát do přírodní památky  Ostruženské rybníky.

31.5. květen zakončí světově známý fotograf  Petr Jan Juračka přednáškou  „Detektivem v přírodě 2017“  a  unikátní výstavou jeho makrofotografií. 

Jednou z posledních akcí před prázdninami  bude  1. června už tradiční „koncert pod hvězdami“,  kdy  na terase hvězdárny zahraje jičínská folk-rocková kapela z  K – klubu  BRNKAČKA.

(dv)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *