„Čeřovka revitalizaci nepotřebuje. Měla by se stát přírodní památkou..“

titulka JIČÍN / Čeřovka  – „Přírodní stránka Čeřovky by měla zůstat zachována,“ apeluje znovu na jičínskou radnici Jan Šorf, který připravil petici proti revitalizaci. Přijali jsme proto jeho pozvání a sešli se s ním přímo v lesoparku, kterého by se změny měly týkat. Společně jsme si prohlíželi porost a Jan Šorf nás seznámil s druhy dřevin, které jsou pro tuto lokalitu typické již od 14. století, možná i dříve.  (poslechněte si zvuk)

 

„V rozpočtu letošního roku  je to již podchycené, protože tam máme částku 150 tisíc korun přímo na inventarizaci dřevin na Čeřovce. To je první výchozí studie toho, v jakém stavu stromy v lesoparku vůbec jsou. Pak teprve můžeme zvažovat, jak danou lokalitu řešit,“  uvedl k tématu revitalizace Čeřovky jičínský místostarosta Petr Hamáček.

Tématu  se týkaly i tyto články v Dobrých zprávách:

http://zpravyceskyraj.cz/cerovsky-lesopark-neubira-milohlidce-na-jedinecnosti/

http://zpravyceskyraj.cz/ubira-cerovsky-lesopark-milohlidce-na-jedinecnosti/

(vaw)

5 komentářů u „„Čeřovka revitalizaci nepotřebuje. Měla by se stát přírodní památkou..“

 1. při řízení nekuřte

  Jděte už s těma ekotunelama do zadele. Nemohli byste už konečně začít dělat něco pro lidi? Máte nejvyšší čas.

 2. Michal Rygl

  Dobrý den pane Šorfe, je možné podepsat petici také na petice24.com? Když už jednou byla podepsána v papírové podobě na Čeřovce. Děkuji Rygl

  1. Jan Šorf

   Dobrý den, pokud jste podepisoval petiční arch, víte, že text petice se liší od textu e-petice. V případě, že souhlasíte s textem e-petice, podepište ji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *