„Český ráj – známý a neznámý“ na turnovském nádraží

64940021_1088136188050656_2398153603140288512_n TURNOV /  Český ráj  –  V knihovně na turnovském vlakovém nádraží se 3. července od 18 hodin uskuteční multimediální přednáška Pavly Bičíkové s názvem „Český ráj – známý a neznámý“.  Prostřednictvím velkoplošných fotografií společně  s ní navštívíte známá i méně známá místa Českého ráje. Vydáte se do skalních měst, na  českorajské sopky, na hrady, zámky a tajemné zříceniny.  Uslyšíte příběhy o lidech, kteří zde stále žijí a jsou věhlasnými šperkaři, skláři a brusiči drahých kamenů. Zažijete překvapivá dobrodružství a odhalíte některá tajemství tohoto čarokrásného kraje.

Víte, že když se procházíte Prachovskými skalami nebo  Hruboskalským s kalním městem, tak kráčíte po dně křídového moře?  Že rozeklaný hřeben  Suchých skal  byl také mořským dnem, které se před miliony let tektonickými pohyby přetočilo z vodorovné do svislé polohy? Možná  pochopíte genialitu a výjimečnost velikánů české historie – Albrechta z Valdštejna a Járy Cimrmana. Určitě získáte řadu námětů, kam se vydat na výlet.

O prázdninách můžete také  navštívit výstavu fotografií  P. Bičíkové „Český ráj – známý a neznámý“ v Galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě.  Je součástí prezentace regionálních výrobků z dílen nositelů značky Regionální produkt Český ráj  „Český ráj všemi smysly“.

(pb a red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *