Cesta k úspěchu basketbalistek nebyla snadná

u14-mc48dr JIČÍN –  Družstvo našich děvčat obsadilo na Mistrovství republiky kategorie U14 vynikající 6. místo. Cesta k tomuto úspěchu nebyla vůbec jednoduchá. Mladé basketbalistky začaly v lize, kde 64 týmů bylo rozděleno do 8 skupin. Vždy dvě nejlepší družstva postoupila do extraligy. Extraligy byly dvě a to česká a moravská, po osmi týmech. Jičínské basketbalistky postoupily ze základní skupiny s pozdějším celkovým vítězem, družstvem HB Basket Praha, když za sebou nechaly například Mladou Boleslav, Děčín, Varnsdorf, Liberec a další basketbalové bašty. V extralize to neměly s postupem na závěrečný turnaj vůbec jednoduché. Českou skupinu tvořily týmy Slovanky Praha, Sparty Praha, Chomutova, HB Basket Praha, Strakonic, Plzně, Pelhřimova a Jičína. Z této excelentní společnosti postupovala pouze čtyři družstva, což se po výborných výkonech našim hráčkám podařilo. Už jen postup do extraligy byl velkým úspěchem a účast mezi basketbalovou špičkou nás řadí k nejúspěšnějším týmům v České republice. Stejný kousek se podařil i v kategorii U15, kde byla konkurence ještě větší. Patnáctileté dívky Mistrovství ještě čeká.

U14  třikrát odešly poraženy a dvakrát se jim podařilo zvítězit, což jim celkově stačilo na 6. místo, když  jim  v souboji o umístění došly síly a prohrály o tři body s Havířovem. Mladé jičínské basketbalistky se rozhodně v letošní sezoně neztratily a celkově lze hovořit o velkém zlepšení všech hráček.

Pořadí Mistrovství: HB Basket Praha, Chomutov, Hradec Králové, Slovanka Praha, Havířov, Jičín, Valosun Brno a SMHŠ Brno.

Družstvo dovedla na MČR nejlepší střelkyně celé soutěže, kapitánka Adéla Vítová, dále hájily naše barvy Charlotte Velichová, Jessica Nechanická, Eliška Linhartová, Andrea Černá, Veronika Borsová, Reneé Štampochová, Tereza Ježková, Jana Riegerová, Tereza Flaxová, Kája Zachovalová, Ema Folprechtová a Veronika Šolcová. Holky, děkujeme!

Richard Urban, trenér

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *