Cestu na hlavních tazích na Jičínsku znepříjemní uzavírky

Ostroměř JIČÍNSKO / Ostroměř / Hořice / Nová Paka   –  Oba hlavní silniční tahy protínající okres Jičín  čekají zásadní opravy, které  si  k nelibosti všech řidičů v následujících dnech a měsících vyžádají  dopravní omezení.  V pondělí 25. března začne  pokračování plánované opravy silnice I. třídy číslo 35 v Ostroměři.  Silniční  provoz  budou  v tomto místě  po celý týden v době dopravní špičky řídit pověření pracovníci  zhotovitele stavby. Mimo uvedenou dobu bude provoz řídit semafory.

Od  2.  do  8.  dubna  se  navíc v Ostroměři na silnici I. třídy číslo 35  uskuteční oprava železničního přejezdu P4462.  Dojde tam  k úplné uzavírce hlavního tahu na Hradec Králové. Objízdná trasa ve směru od Hradce Králové na Jičín je společná jak pro osobní, tak i nákladní automobily. Odklon z hlavního tahu  povede  Hořicemi  a pokračovat bude dál ve směru na Lukavec u Hořic, Lázně Bělohrad, Choteč, Lužany,  V místě zvaném „Na Špici“ se pak  napojí na silnici I. třídy číslo 16.   Z opačného směru od Jičína na Hradec Králové budou objízdné trasy řešeny zvlášť pro osobní a nákladní dopravu. Pro osobní auta do 3,5 tuny povede objízdná trasa z Ostroměře přes Domoslavice, Dobrou Vodu u Hořic a Bílsko u Hořic, kde se napojí na silnici I. třídy číslo 35.  Nákladní auta  pojedou po  objízdní trase po silnici II. třídy číslo 327 směrem na  Chomutice, Staré Smrkovice, Ohnišťany, Sukorady, Bašnice.

Při  rekonstrukci mostu na obchvatu  Hořic  dojde od 8. 4. 2019  do 16. 10. 2020  k  úplné uzavírce silnice I. třídy číslo 35. Objízdná trasa vedená po místních komunikacích si ještě před uzavírkou vyžádá rozšíření křižovatky ulic Táboritská a Husova.  Kvůli  plánované intenzitě  dopravy  se chystá i   oprava  železničního přejezdu  P5403.

V nejbližší době začnou  práce na záruční opravě silnice I. třídy číslo 16 v úseku Nová Paka – Kumburský Újezd v Nové Pace.

Všechny objízdné trasy budou značené v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích za pomoci přechodného dopravního značení, které bude za snížené viditelnosti doplněno o výstražnou světelnou signalizaci.

nprap. Aleš Brendl 21. března 2019

AKTUALIZACE   tiskové zprávy  k rekonstrukci  mostu v Hořicích :

Podle  aktuálních informací investor rekonstrukce mostu na obchvatu města Hořic nemá v současné době ještě kompletní veřejnoprávní smlouvu na objízdnou trasu, proto  ani  nelze zahájit samotnou stavbu. Tento problém by se měl vyřešit do 25. března 2019. Do té doby by měl být rovněž upřesněn přesný harmonogram prací na opravě mostu. Předpokládané spuštění objízdné trasy je předběžně plánované na druhou polovinu dubna letošního roku.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *