Charakter: Sportovec. Aktuální dokument v Biografu Český ráj v Jičíně

Návrh bez názvu - 1 JIČÍN   –  V  pondělí  3.  června  v  půl  šesté  vpodvečer  promítá  Biograf  Český  ráj  v Jičíně  dokumentární  film  Marka Vítka  a  Radana Šprongla.  Snímek  ukazuje  stav ukrajinského sportu dva roky po napadení země ruskou armádou. Více než 400 ukrajinských sportovců už ve válce zahynulo, tisíce sportovišť je zničených po zásahu raketami, tisíce především mladých sportovců muselo odejít ze země. Mají přesto ruští sportovci právo startovat na letní olympiádě v Paříži?
Během agrese na Ukrajinu zabili ruští vojáci více než 400 ukrajinských sportovců. Stovky stadionů, sportovních center, tělocvičen  nebo  bazénů Rusové zničili. Tisíce mladých sportovců a dětí uteklo před válkou do zahraničí. Přesně dva roky po začátku ruského útoku na Ukrajinu autoři  dokumentu  zjišťovali dopady války na ukrajinský sport, sportovce a sportovní infrastrukturu.

„Jde o  film,  který mapuje aktuální  situaci  sportu  a sportovců   na Ukrajině.  Natáčeli jsme  ho  na přelomu  února a března.  Jednotlivé příběhy jsou ze Lvova, Korosteně, Kyjeva, Dnipra, Charkova, Kremenčuku a Černivci,“ přibližuje  Marek Vítek, který přislíbil i  besedu  s diváky.  

 https://youtu.be/inx-w1Z7bGk

Marek Vítek  začal pracovat v médiích v roce 1992, v časopisu Reflex a v Českém deníku. V roce 1994  působil  v TV Nova, kde působil v redakci zpravodajství a krátce také v pořadu Na vlastní oči. V roce 1998 přešel do České televize, kde se stal šéfem aktuální publicistiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *