Chvála červenci, hudbě a zpěvu na Humprechtě a v Železnici

humprecht-plakat-2017 JIČÍNSKO / Český ráj  –  Tři charakterem odlišná hudební červencová setkání na Vás čekají na zámečku Humprecht a v Železnici. „V sobotu 15. července vystoupíme  s barytonistou Martinem Strouhalem za doprovodu Leony Stříteské na už tradičním letním koncertu árií a duetů na zámku nad Sobotkou. Začínáme v 19 hodin, na programu jsou barokní díla  od Vivaldiho, Handela a dalších a romantická např. od Dvořáka nebo Čajkovského,“ zve za účinkující Veronika Vildmanová.  O přestávce budete moci vystoupat na ochoz zámku a rozhlédnout se do daleka nebo se osvěžit lahodným mokem. Letní zámecký koncert se díky vstřícnosti kastelánky Humprechtu a města Sobotka koná už po osmé.

V neděli 23. července naladí Veronika Vildmanová  svůj hlas trochu lidově a trochu ležérně a vystoupí s houslisty Jitkou Břízovou a Vojtěchem Drahoňovským v  Café Terasy v Železnici. Jitka s Vojtou zahrají kletzmer melodie, na které už pak navážou  písně 30. až  50. let 20. století. Začátek  je  v 17 hodin.  Výtěžek koncertu bude věnován na opravu klenby  železnického kostela sv. Jiljí,  kterou poškodilo dlouhodobé sucho.

pulmesic2017-2 Trojici koncertů završí ve středu 26. července  literárně hudební pořad “Proč půlměsíc? Aneb šlechtic mezi Východem a Západem” o pestrém životě Heřmana Černína z Chudenic (1579-1651), na jehož počest se na špičce zámku Humprechtu už 188 let leskne zlatavý turecký půlměsíc. Pořad z autentických dokumentů sestavila Eva Chodějovská, jako hrabě Heřman vystoupí Kamil Šisler, slovo doprovodí dobová hudba (Radek Hanuš – cembalo, Jana Vávrová – flétna, Jitka Koláčná Břízová – housle, Veronika Vildmanová – zpěv). Z kapacitních důvodů se pořad bude konat dvakrát, od 19 a od 21 hodin v galerii zámku. Vstupenky je možné zarezervovat předem.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *