Cizí boty ho nenechají v klidu. Napraví ho zamřížovaná okna?

pcr NOVÁ PAKA –  Na základě výsledků šetření sdělili novopačtí policisté sedmadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu krádeže, které se měl dopustit v odpoledních hodinách 18. srpna letošního roku na jedné z ubytoven v Nové Pace. Tam na společné chodbě domu ukradl volně odloženou sportovní obuv značky Adidas. Škoda je předběžně odhadnuta na částku kolem jednoho tisíce korun. Hříšník ale není pro muže zákona neznámou osobou,  protože  se obdobného skutku v letošním roce už jednou dopustil a zároveň si vyslechl u Okresního soudu v Jičíně pravomocný odsuzující rozsudek. V případě prokázání viny mu teď hrozí až tříleté vězení.

Krádeže věcí ve školách jsou objasněné

HOŘICE – Ve čtvrtek 21. září zahájili jičínští kriminalisté trestní stíhání dvacetiletého muže za krádež, které se měl dopustit v dopoledních hodinách 19. dubna  v Hořicích, kdy vstoupil do dvou volně přístupných škol a z neuzamčených šatních skříněk postupně sebral  různé spotřební věci v celkové hodnotě přesahující částku 300 korun. Kradl i přesto,  že byl za takový čin v roce 2016 pravomocně odsouzen Okresním soudem v Jičíně.  Ve vězení může zůstat až tři roky.

Policisté upozorňují:

V souvislosti s tímto případem policisté upozorňují na stále se opakující jev krádeží ve školních šatnách, kdy mizí především mobilní telefony a peněženky, které zloděj ukradne ze školních tašek nebo batohů, které žáci nechají odložené bez náležitého zabezpečení v šatnách nebo na chodbách škol. Každá školní instituce má pro ochranu majetku žáků zpracované směrnice, které, jak se ukazuje, žáci zdaleka nedodržují. Zlodějům tak poskytují snadnou kořist.

Policisté taky  apelují  na rodiče žáků, kteří mnohdy ani netuší, jaké cennosti si děti do školy nosí. Škody způsobené krádeží pak dosahují částek i několika tisíc korun. Je proto velmi nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření, aby se toto protiprávní jednání co možná nejvíc eliminovalo. V případě krádeže je nutné okamžité oznámení na policii.

Ilustrační snímek  Zdroj Policie ČR

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *