Čtyři medaile z Olympiády dětí a mládeže jedou do Jičína!

sestry-hav Jičín – Skvělým úspěchem pro jičínské reprezentanty dopadlo letošní největší multisportovní klání v Královéhradeckém kraji, Zimní olympiáda dětí a mládeže. Domů dovezli čtyři medaile, dvě zlaté a dvě bronzové. Všechny si rozdělily sestry Havrdovy. Reprezentanti Královéhradeckého kraje pak dokonce výsledkově celou olympiádu ovládli!

Závody v lyžařském orientačním běhu se jely ve Vrchlabí v areálu Vejsplachy. Ve sprintu jednoznačně vyhrála a získala zlatou medaili v kategorii D16 Sheila Havrdová, v kategorii D14 si pak její mladší sestra Selina dojela pro bronzovou medaili. Sheila Havrdová zlatou medaili obhájila i na krátké trati. V závodě štafet pak Selina Havrdová ve štafetě s Matějem Čečkou skončili o dvě  vteřiny na třetím místě. Jakub Ticháček, který závodil v kategorii H16, byl skvěle připraven, ve sprintu ho ale bohužel zklamala technika, na krátké trati dojel na skvělém 10. místě.

Královéhradecký kraj mohl do boje vyslat celkem osm závodníků, pro jičínský orienťák jsou tedy čtyři  medaile velký úspěch.