Cyklista srazil cyklistku a z místa nehody ujel

dnjc477_17_37

JIČÍN – Dopravní policisté z Jičína  šetří dopravní nehodu dvou cyklistů, ke které mělo dojít v úterý 5. září letošního roku kolem půl šesté navečer v Jičíně. Dosud neznámý cyklista na jízdním kole měl jet po silnici  v ulici Říční ve směru jízdy od ulice Ruská směrem k ulici Pod Koželuhy. Při příjezdu ke křižovatce zřejmě nerespektoval svislé dopravní značení upravující přednost v jízdě a se svým jízdním kolem vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici v ulici Pod Koželuhy projížděla dvanáctiletá cyklistka ve směru jízdy od ulice 17. listopadu směrem k ulici Přátelství. Vlivem toho došlo ke střetu obou cyklistů. Při dopravní nehodě utrpěla dívka zranění, které si vyžádalo hospitalizaci v Oblastní nemocnici v Jičíně. Policisté se proto obracejí na veřejnost nebo případné svědky celé události o pomoc při určení totožnosti cyklisty a zároveň jezdce na kole vyzývají, aby kvůli vyšetřování případně kontaktoval policisty,  kteří pátrají po chlapci vysokém 150 cm ve věku kolem 12 let, štíhlé postavy s krátkými blond vlasy. V době srážky měl na hlavě cyklistickou přilbu tmavé barvy a na sobě tmavé oblečení.

Jakékoliv informace k osobě cyklisty prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250. Policisté děkují.

Nenapravitelný hříšník má na svědomí sérii přečinů

JIČÍNSKO –  Jičínští kriminalisté  zahájili trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, který je obviněný ze spáchání pokračujících přečinů mezi které patří porušování domovní svobody, krádeže spáchané z části ve spolupachatelství a z části ve stádiu pokusu a v poškození cizí věci. Muž se tak měl v průběhu od srpna do konce října letošního roku dopustit ve čtrnácti případech několika krádeží :  mimo jiné jízdních kol, motocyklu, mopedu a potravin. Při této činnosti se měl vloupat do různých domů a zahrad v Hořicích a v Jičíně. Předběžně vyčíslená škoda je více než 15 tisíc korun.  Muž je v současné době trestně stíhaný  na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení.

U Konecchlumí  narazilo auto  do stromu  

img_0040

JIČÍNSKO – Ve středu 1. listopadu kolem půl dvanácté dopoledne došlo na silnici I. třídy číslo 35 u obce Konecchlumí k dopravní nehodě. Sedmapadesátiletý řidič osobního auta  Renault Espace jel ve směru od Jičína na Hradec Králové. Na přímém úseku silnice sjel na pravou krajnici a pak do silničního příkopu, kde  narazil levým bokem do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda se předběžně odhaduje na 25 tisíc korun.

Snímky z  nehod v Jičíně a u Konecchlumí Zdroj: PČR Jičín

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *