Daniela Volná je mistryní ČR v pětiboji

actj11 Praha / Jičín –   V Hale Otakara Jandery v Praze  odstartovalo v pátek mistrovství České republiky ve vícebojích. O medailové sady bojovaly dorostenky a žákyně. Jičínskou atletiku reprezentovala v pětiboji dorostenka Daniela VolnáStudentka Sportovního gymnázia v Jablonci  n.  Nisou  suverénně, především díky výkonům ve skokanských disciplínách, ovládla soutěž výkonem 3851 bodů. Po loňském bronzu tak brala kov nejcennější.  

Soutěž zahájila osobním rekordem na trati 60 metrů překážek v čase 8,65 vteřiny. Druhou disciplínu, skok vysoký ovládla výkonem 168 cm. Druhý osobní rekord přidala ve vrhu koulí výkonem 9,95 metr. Svojí parádní disciplínu skok daleký vyhrála s více než  půlmetrovým náskokem, když dolétla přesně na šestimetrovou vzdálenost a vybudovala si takový náskok, který jí už  před poslední disciplínou zajišťoval mistrovský titul. V běhu na 800 metrů si pozici kontrolovala a v osobním zlepšení na 2:32,60  potvrdila zisk zlaté medaile s více  než  stopadesátibodovým náskokem.

Další vrchol sezóny jí čeká za čtrnáct dní při mistrovství republiky dorostenek, kdy bude bojovat o nejcennější kov především ve své parádní disciplíně, skoku dalekém, kde v současnosti vede výkonem 613 centimetrů republikové tabulky. Trenérem úspěšné závodnice je Milan Semrád.

PeŠ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *