Děkujeme za adventní pomoc pro děti z Nechanic

titul JIČÍN/NECHANICE – Benefice pro Dětský domov v Nechanicích je za námi s potěšujícím výsledkem: 12 tisíc 111 korun. Kromě štědrých návštěvníků přispěl i anonymní dárce, tombola a zejména  dražba pěti výtisků nové knihy z Albatrosu  „Proč má kos žlutý nos“, kterou napsal jičínský veterinární lékař Vladimír Šoltys. K tomu připočtěme nezištné účinkující i dobrovolníky, kteří pomáhali, s čím bylo třeba. Pokud se nad výtěžkem shovívavě pousmějete, pak popřemýšlejte i nad tím, že se tato benefice konala poprvé a navíc v prostorách, které se po rekonstrukci otevřely teprve letos a veřejnost si na ně zatím zvyká. Bývalá židovská škola v Jičíně však bezesporu  vyzařuje atmosféru, která benefici přidala další hodnotu. Napříště bude ještě dobré zvážit, zda chystat náročný celodenní program nebo zvolit pouze odpolední interval. To však již nic nezmění na tom, že pořadatelům a snad i účinkujícím a návštěvníkům bylo příjemně. I přes drobné technické zádrhele, nechyběla dobrá nálada a vůle. Dražba knih dodala kýžené napětí, které rozvolňoval smích a málem i slzy.

Pro náš zpravodajský web i pro o.p.s  Baševi to bylo hodně napínavé

Pořadatelé byli nesví, zda si veřejnost vůbec povšimne, že může v sobotním předvánočním čase imgp5308 kromě nákupů podpořit i dobrou věc.  Jejich přátelé a známí je však na holičkách nenechali. Dopoledne se navíc neplánovaně představili i děti a mladí lidé z Dětského domova v Nechanicích, ze kterých se vyklubali rozpohybovaní sněhuláci a přirození recitátoři. Všichni účinkující, kteří byli vepsáni v programu benefice, dodrželi slovo a přišli nebo přijeli pobavit a potěšit návštěvníky, jejichž řady odpoledne přece jen zhoustly. V kavárně historické budovy voněly bramboráky, boršč, křížaly, svařené víno nebo medovina, z dětských dílen ve druhém patře  se linuly adventní vůně z Mikulášského kynutého pečivo a z perníků, které si zájemci mohli ozdobit a odnést. Dílnu Jiřiny a Elišky nečekaně doplnilo i Prochorovo hádankářské království.

Pomohli i přispěli. Zastavili se a potkali v bohulibé chvíli

vlada a ajka Dobré zprávy děkují za nezištnou spolupráci vstřícným brigádnicím z židovské školy, dílenským dámám Jiříně Holé a Elišce Tlapákové, celé rodině Kindermannových ( speciální pochvala Aničce za ranní loupání brambor!), Štěpánu Peroutkovi za nápojový servis, věžníkovi za zajištění předchozí náročné logistiky a bramborákové blaho, strýci Bohumíru Procházkovi za Hádankářské království, tetě Ajce Pospíšilové-Kyselo, která na dobrou noc přečetla jednu z kapitol nové knihy „Proč má kos žlutý nos“, autorovi knihy Vladimíru Šoltysovi za to, že umožnil dražbu pěti publikací, které nakladatelství Albatros dokázalo včas dodat. Dík patří všem účinkujícím, které najdete na původním programovém plakátu, neboť  nic neošidili a předali kvalitní produkci. Představujeme vám je i v naší fotogalerii. Za pomoc děkujeme i jičínskému K-klubu a také médiím, která o benefici dala vědět, i všem, kteří obohatili kasičku a zakoupili losy do tomboly. Peníze podpoří prázdninové pobyty a potřeby dětí z nechanického domova. V minulosti tomuto zařízení poskytovala část výtěžku z prodeje tiskoviny původní redakce Pohádkových novin, která však již dva roky tyto noviny nevydává. Na tomto odkazu najdete snímky z benefice od Bohumíra Procházky:

http://prochor.rajce.idnes.cz/06_12_2014_Benefice_Nechanice

(vaw)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *