Do Jičína přibyly další „podpisy“ sprejera

titl JIČÍN  –  Ve středu 10. července přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o sprejerství, kdy neznámý vandal  barevným sprejem postříkal zeď prodejny v ulici Kosmonautů v Jičíně.  Zanedlouho vyšlo najevo, že se sprejer zvěčnil i na  zdi v Tyršově ulici,  na koupališti v ulici Jarošov, na plechových vratech půjčovny loděk, na  zdi  dílny domu v ulici Jarošov a u  nemocnice v Bolzanově  ulici,  i na  novinovém stánku ve Vrchlického ulici, Celková škoda se předběžně odhaduje na 10 tisíc korun. „Autorovi“ hrozí až rok za mřížemi.

Policisté proto vyzývají veřejnost, které není lhostejný život v jejím okolí, aby se v případě jakýchkoliv informací vedoucích k dopadení pachatele obrátila na telefonní linku 974 533 651. Děkujeme.

nprap. Aleš Brendl, 11. července

Vloupání do stavební buňky a rekreační chalupy 

viewimage_56  HOŘICE  /  VŘESNÍK   –   V úterý 10. července kolem dvanácté hodny polední přijali policisté z obvodního oddělení v Hořicích dvě oznámení o vloupání.  K prvnímu případu  došlo  v Hořicích, kde zloděj v přesně nezjištěné době od května letošního roku vnikl do stavební buňky, ze které ukradl pracovní nářadí. Celková škoda je přes  20 tisíc korun.  Druhý případ se  stal ve Vřesníku,   kde  se neznámá pachatel vloupal od neděle 7. července do jedné z místních rekreačních chat. Překonal oplocení, vypáčil vstupní dřevěné dveře do místnosti rekreační chalupy,  ale nic neukradl.  Celková škoda přesahuje dva tisíce korun. Pachatel  si může „odsedět“ až dva roky.

nprap. Aleš Brendl, 11. července

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *