Do valdické věznice pronesl drogy pro bratra

pilule JIČÍNSKO / Valdice –  Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jičín zahájil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, který je obviněný z přečinu šíření toxikomanie. Hříšník měl letos v srpnu při návštěvě svého odsouzeného bratra pronést do prostoru věznice Valdice tablety léku, který obsahuje účinnou látku Tramadol. Ta může mimo jiné nepříznivě ovlivnit psychiku člověka nebo jeho ovládací případně rozpoznávací schopnosti. K samotnému předání mělo dojít v návštěvní místnosti věznice. Po ukončení návštěv se u odsouzeného bratra ve spodním prádle našly ukryté tablety léku se zakázanou látkou Tramadolem. V případě prokázání viny hrozí  muži  za jeho „bratrskou výpomoc“ až tříletý trest odnětí svobody.

Podle policistů nejde o ojedinělý případ – více tady:  http://www.policie.cz/clanek/zasilky-pro-vezne-obsahovaly-mobil-ci-drogy.aspx

Muž nerespektoval uložený zákaz řízení. Před jízdou užil drogy 

JIČÍNSKO – Ve čtvrtek 26. října v nočních hodinách kontrolovala policejní hlídka v LIbuni osobní auto BMW 325, které řídil devětadvacetiletý muž. Při silniční kontrole policisté zjistili, že má z rozhodnutí Městského úřadu v Novém Bydžově zakázáno řídit až do roku 2019. Provedený orientační test na drogy navíc u muže odhalil užití omamných a psychotropních látek. Řidič opakovaně odmítl lékařské vyšetření. O  jeho dalším osudu ohledně řízení pod vlivem drog a odmítnutí lékařského vyšetření tak rozhodne místně příslušný správní orgán. Hrozí mu  několikaměsíční zákaz řízení a vysoká peněžitá pokuta. Muž se tak měl mimo jiné svým jednáním dopustit i přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za mřížemi může zůstat až tři roky.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *