Domov pro seniory v bývalých kasárnách je zase o něco blíž

titulka JIČÍN  – Firma SeneCura a město Jičín podepsaly budoucí kupní smlouvu na zbývající část bývalých jičínských kasáren.   „Jednatelé firmy SeneCura Anton Kellner a Pantelis Larcou podepsali s městem Jičín, zastoupeném starostou  Janem Malým, smlouvu o smlouvě budoucí kupní. Soukromá společnost koupí dvě budovy bývalých kasáren, aby je kompletně zrekonstruovala a vytvořila z nich moderní domov pro seniory. Pan Larcou řekl, že firma hned  začne pracovat na územním, případně stavebním povolení, aby nové zařízení začalo fungovat co nejdřív. Pokud všechno  půjde hladce, příští rok začne firma stavět,“ informoval Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice.

Město  prodává kasárenské budovy za 11 653 200  korun.  Domov pro seniory bude mít kapacitu minimálně 70 lůžek. Firma SeneCura s.r.o.  je nadnárodní společnost se sídlem v Rakousku. Je součástí francouzského gigantu ORPEA, který po celém světě provozuje stovky domovů pro seniory.  V Evropě působí ve 12 zemích, v Česku má  už  sedmnáct  domovů a chce vybudovat dalších osm. Jejich nejbližší domovy fungují v Chrudimi a v Kolíně. Podle vyjádření jednatelů chce firma své zkušenosti v Jičíně uplatnit jedna k jedné, to znamená využít veškerých svých možností bez nejmenšího ústupku z kvality. Zároveň potvrdili, že domov seniorů budou  přednostně  užívat  místní občané.

(red)

1 komentář u „Domov pro seniory v bývalých kasárnách je zase o něco blíž

  1. Občan

    Pokud jsem četl, byla prodejní cena poloviční než dle znaleckého posudku. Česká firma byla z tendru vyloučena, přestože nabídla vyšší cenu. A přednostně budou domov pro seniory využívat místní občané ? Pokud zaplatí, jistě ano. Otázkou je, kolik bude lůžko stát. Jedná se o ryze privátní projekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *