Egrt a Matějka vybojovali bronz v Českém poháru judistů

judo_3 BRNO /  Jičín  –  O  uplynulém  víkendu se  v  brněnské  Městské sportovní hale uskutečnil 29. ročník Brno Cupu, jako posledního turnaje ze seriálu Českého poháru v kategoriích ml. a st. žáků, dorostenců a seniorů.  Na tatami se představilo na 1240 judistů nejen z ČR, ale i zahraniční naděje z Chorvatska, Litvy, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska, SRN a Ukrajiny. V kategorii dospělých se představilo i několik účastníků nedávného MS v Tokiu.  Z jičínských judistů  se v  sobotu nejvíc dařilo Petru Matějkovi, který podal velmi dobrý výkon, když po třech vítězných utkáních získal zaslouženě bronzovou medaili a podlehl pouze v semifinálovém utkání reprezentantu ČR Ivanu Petrovi.  Junior Tadeáš Čeřovský obsadil po dvou vítězných utkáních a dvou  prohrách v kategorii seniorů do 66 kg solidní 7. místo.  V neděli se na brněnském tatami představil trojlístek jičínských žáků.  Nejvíc se dařilo v kategorii st. žáků do 55 kg Františku Egrtovi, který v nejpočetněji obsazené kategorii (49 startujících) získal zaslouženě po šesti  vítězných utkáních a jediné porážce bronzovou medaili. V kategorii mladších  žáků  se  představili  Vojta  Ježek do  42  kg  a Tomáš Ort  do  34 kg.  Vojta po dvou  vítězných utkáních prohrál se slovenským judistou a do dalších bojů už nezasáhl. Tomáš  podlehl v úvodním kole borci z Ukrajiny a v soutěži skončil.