Farář na čtyřkolce v Nové Pace a v Železnici

titulka NOVÁ PAKA / Železnice  –  Ve čtvrtek 6. června se v Nové Pace před kavárnou na pěší zóně  u  autobusového nádraží  uskuteční setkání nad knihou Boba Fliedra a Josefa Kordíka:  Farář na čtyřkolce. Další  setkání  pak  bude v pátek 7.  června od 19  hodin v Železnici  u  příležitosti Noci  kostelů.  Novopackou  příležitost  připravilo zdejší Naše knihkupectví.

Volání stát se knězem zaslechl  Josef Kordík na koupališti. Tři roky po kněžském svěcení podepsal Chartu 77. Přišel o státní souhlas, přesto dál sloužil mše, za což dostal půlroční podmínku. Začátkem 70. let vstoupil k jezuitům, koncem 70. let od nich odešel. Živil se rukama. Po listopadu 1989 se stal farářem v Železnici kousek od Jičína, kde dodnes vytváří živé farní společenství. V nedalekých Valdicích slouží jako vězeňský kaplan.  Jako poutník zdolal 3 000 kilometrů dlouhou cestu z Železnice do Santiaga de Compostela.  Josef Kordík (* 1948) – kněz, s-josefem-3 který se nevejde do škatulek. „Originál, kterej si nikdy nevybral nic lehkýho,“  jak o něm řekla Dana Němcová.
Knihu tvoří obsáhlý rozhovor s Josefem Kordíkem, několik rozhovorů s lidmi, kteří jsou mu blízko, a několik jeho vlastních textů.
Bob Fliedr je novinář, hudebník a spisovatel, autor knižního rozhovoru s Janem Konzalem.

„Naše knihkupectví“  v  novopacké Komenského ulici  řídí  nadšená Bohunka Korbelářová,  která  zároveň upozorňuje,  že v knihkupectví je od 1. června do  31. července  možnost  využít  až   50 procent slevy na vybrané  knihy nakladatelství Albatros Media.

„Protože v oblasti  působíme  pod různými majiteli už  třicet  let,  rozhodli jsme  se vás odměnit kartou věrného zákazníka. Kdo nasbíráte deset kytiček, máte u nás tento rok slevu deset procent.  Novopackému  klášternímu kostelu   je  letos  300  let  a s tím souvisejí  i  oslavy ve městě. Proto  nabízíme v knihkupectví  i  na našich  výjezdech  s knihami   Výroční růžence z  Nové Paky,“  dodává  Bohunka Korbelářová   a přidává  dvě   webové  adresy,  které Vás nasměrují:   www.klaster300.cz

https://www.nase-knihkupectvi.cz/…ka/ 

(red)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *