Florian si vybojoval účast na mistrovství Evropy

titulka Praha / Jičín   – O víkendu se  nejlepší čeští atleti sešli na mistrovství republiky v dorosteneckých a juniorských kategoriích v Praze na stadionu na Julisce.  Jičínská atletika byla vidět, i když ne všem se podařilo naplnit své ambice. Jedním z nejlepších výkonů mistrovství se blýskl oštěpař Martin Florian. Svým mistrovským hodem 73,67 metru překonal nejenom rekord mistrovství v dorostenecké kategorii, když vymazal z historie jedenáct let starý výkon současné české oštěpařské jedničky Jakuba Vadlejcha, ale i o víc  než  pět metrů i limit pro účast na mistrovství Evropy závodníků do 18 let. To se uskuteční 5. až 8. července v maďarském Györu. Martin tak potvrdil svůj velký talent, když se hodu oštěpem věnuje teprve třetím rokem a  v budoucnu o něm určitě ještě hodně uslyšíme. Prvním trenérem byl ing. Bohumil Klimpl, v současnosti ho vede na sportovním gymnáziu v Jablonci pan Maška.

Přes výborné páté místo ve skoku vysokém za 166 cm nebude se svým výkonem určitě  spokojena dorostenka Daniela Volná, která chtěla  atakovat účastnický limit do Györu ve skoku dalekém, ale po dvou nezdarech se výkonem ve třetím pokusu 514 cm musela spokojit pouze se 14 tým místem.

Osmou příčku v závodě dorostenek na 3000 metrů vybojovala Anna Kochová. Těsně za postupem do finále překážkových sprintů zaostala dorostenka Kateřina Půhoná, když jí ani osobní zlepšení na 14,37 nestačilo na lepší než deváté místo.  Dokonce dvakrát stejné místo zbylo i na juniora Jana Rejhu v závodě dálkařů, když dolétl na značku 644 cm, a  také v závodě na 110 metrů překážek.

PeŠ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *