Fotbalová velikonoční nadílka pro Valdice

img_20170416_114734 ROBOUSY / Valdice / Kopidlno  – Tak i žáci mají za sebou start fotbalového jara 2017. Na velikonoční neděli přijelo do Robous Kopidlno a Valdice. Oba týmy jsou po podzimu v polovině tabulky, takže žádný lehký soupeř pro předposlední Robousy. Jako na podzim, tak i na jaře mají Robousy velmi úzký kádr, který navíc oslabil zkušený obránce Tomáš Drahoňovský (zdravotní obtíže).

1. zápas: Robousy – Kopidlno 0:5 (0:3)

Po matném výkonu Robous se zrodila zasloužená výhra hostů 0:5. Snad jen prvních pět minut byla hra vyrovnaná a první střelou domácích prověřil Míša Hanuš pozornost hostujícího gólmana. Skóre se ale měnilo na druhé straně a to hned třikrát. Ze strany domácích stojí za vyzvednutí pouze kombinace Kuby Duška, který z levé strany zásoboval centry Šímu Kropáčka před branku Kopidlna. Ten ale nabídnuté příležitosti nevyužil. Jednou pálil mimo tři tyče a v druhé šanci těsně nedosáhl. Poločas 0:3. Druhé dějství přineslo pouze další dva góly do sítě domácích a Kopidlno jasně zvítězilo 0:5.

1. zápas: Kopidlno – Valdice 10:0 (2:0)
  2. zápas: Robousy – Valdice 7:0 (3:0)

Góly Robous: Čech 2, Dušek 2, Kropáček 2, Hanuš 1.

První zářez jara obstaral za domácí Michal Hanuš 1:0. Druhý gól přidal dnes velice aktivní Kuba img_20170416_115939 Dušek a poločasové skóre uzavřel za Robousy Jan Čech, který nevypustil zdánlivě již ztracený míč a skluzem téměř z nulového úhlu ho dopravil do sítě. V úplném závěru poločasu ještě napřahuje z poloviny hřiště Ondra Žďárský a jeho dalekonosná bomba končí na břevně. Druhý poločas Robousy nepolevují a postupně přidávají ještě čtyři góly. Rozehrávka rohu na krátko po ose: Kropáček – Čech, který předkládá do vápna a Kuba Dušek se nemýlí 4:0. Další gólová šance začíná u Ondry Žďárského. Jeho přímý kop usměrňuje na zadní tyči do sítě Valdic Jan Čech 5:0. Tentýž hráč o pár chvil později předkládá centr na „hroťáka“ Šímu Kropáčka a je to 6:0. Šimon Kropáček dělá i gólovou tečku za tímto pro Robousy vydařeným zápasem a uzavírá na 7:0 pro domácí. V závěru zápasu sportovně zakopává nesprávně nařízenou penaltu proti hostujícímu týmu Jan Čech, který si za toto gesto vysloužil potlesk našlapaných tribun J (20 diváků).

Viditelně omlazené a také oslabené Valdice si přijely do Robous pro Velikonoční nadílku. Ve dvou úvodních zápasech jara se střelecky neprosadily a inkasovaly 17 branek! V dalších zápasech zajíždějí žáci Robous příští neděli na hřiště Libáně, kde jim kromě domácích (5. místo) bude soupeřem i druhá Železnice.