Hrošicím Hule a Moně se bude dvořit nový samec

titulka Dvůr Králové nad Labem –  Ke dvěma dvorským hrošicím Hule a Moně přibude v pátek 9. června nový samec. Dvorská zoo, do které se hroši vrátili minulý rok po 14 letech, tak plánuje do budoucna obnovit chov těchto nejtěžších afrických sudokopytníků. Téměř dvouletý samec jménem Karl Wilhelm přibude do Dvora Králové z německé zoo Karlsruhe. „Přivézt bychom ho měli v pátek ve večerních hodinách. Pak samce přesuneme do výběhu k hrošicím, a pokud všechno dobře půjde, mohli by ho návštěvníci vidět už o tomto víkendu,“ říká  zoolog Jiří Hrubý.

Hroší samice Hula a Mona, které budou dělat Karlu Wilhelmovi společnost, získala zoo na jaře minulého roku. „Obě pocházejí z rozdílných evropských zahrad a poprvé se setkaly až ve Dvoře. Přesto si na sebe bez problému zvykly během pár týdnů. Věříme, že stejně  hladce  se všechno uskuteční  i při spojení s novým samcem,“ věří  J. Hrubý. Termín příjezdu nového samce byl naplánovaný tak, aby ke spojení hrochů došlo ve venkovním výběhu, kde mají všechna tři zvířata dostatek prostoru na seznámení. „Na zimu totiž stěhujeme zvířata do krytého pavilonu v zázemí zoo, kde by spojení mohlo být obtížnější,“ doplňuje zoolog.

Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů.

(aj)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *