Hudba z ráje: Víla s harfou na Prachově

enchlichova Prachovské skály / Český ráj  –   Na sobotu 10. července  chystají organizátoři hudebního festivalu Hudba z ráje opravdu ambiciózní projekt, koncert v Prachovských skalách u Jičína. V přírodním amfiteátru pod skalní věží Mnich tam  od 20 hodin vystoupí čtyři umělkyně, které známe nejen jako výsostné profesionálky, ale také jako citlivé a elegantní ženy. Jistě i díky tomu dostal koncert název Víly ve skalách. A třeba s harfou je vlastně lehké si vílu představit. Však známá harfistka Kateřina Englichová jako půvabná víla i vypadá. Navíc říká: „Hraju na harfu, takže být vílou je mým denním chlebem!“ Její další odpovědi na naše otázky byly ovšem tu a tam i docela prozaické.

Koncertovala jste už někdy ve skalách?

Když o tom přemýšlím, vystupovala jsem už několikrát v Macoše, ale to je propast a bývalá jeskyně. Přímo ve skalách jsem ještě nikdy nehrála.

A jak znáte Český ráj?

Vlastně moc ne. Jen jako občasný turista. Hrad Trosky jsem navštívila ještě s rodiči. Do Prachovských skal jsem se dostala několikrát s kamarády. A měla jsem koncerty v Jičíně, Nové Pace nebo v Mnichově Hradišti. To byly ovšem cesty ryze pracovní, takže na nějaké velké poznávání během nich čas nebyl.

Jak se těšíte na vystoupení pod věží Mnich?

Těším se moc na milé kolegyně a také na živé publikum. Toho jsme si za poslední rok moc neužili.

Co budete hrát?

Repertoár bude velmi pestrý, od renesančních písní a Bacha až k francouzské i české romantické hudbě a zazní i populárnější melodie, jako Morricone anebo Enya.

Společně s Kateřinou Englichovou se na víly Prachovských skal promění sopranistka Karolína Cingrošová, herečka a recitátorka Gabriela Filippi a tanečnice Sofie Karochová Filippi.

Ptal se V. Skrbek

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v MIC Jičín a MIC Sobotka, v dolní pokladně Prachovských skal, anebo přímo na místě před koncertem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *