Hudební festival Libáňský hudební máj bude. S Vámi

kvarteto LIBÁŇ  –  Nenechte se mást názvem  festivalu, není to legrace. I když, pravda, po letošních peripetiích s virem bychom měli festival asi přejmenovat na Libáňský hudební podzim. Jak pořadatelé, tak i  pořadatelé a  účinkující umělci se už těšíme, až se s Vámi budeme moci znovu setkat v libáňském kulturním domě nebo  kostele sv. Ducha na některém (nebo na všech) z koncertů, které jsme pro jubilejní 20.ročník připravili.  Festival zahájí koncertem komorního tělesa sestaveného z předních hráčů České filharmonie. Záštitu nad tímto koncertem 12. září převzal hudební skladatel a umělecký vedoucí souboru Musica Bohemica  Jaroslav Krček, který bude osobně přítomen provedení jeho kvartetu.

Pro milovníky dobrého swingu a jazzu je připravený koncert českého Franka Sinatry – tedy Jana Smigmatora.  V  sobotu 19. září představí to nejlepší z amerického zpěvníku.  Po třech letech se na pódiu znovu  objeví orchestr Virtuosi di Praga s dirigentem Oldřichem Vlčkem. Tentokrát bude ústředním motivem koncertu francouzský šanson, zkrátka ale nepřijdou ani milovníci filmové hudby. To vše v sobotu 3. října.

Zatím posledním koncertem bude sólo pro varhany a trubku, které se rozezní z kůru libáňského barokního chrámu sv. Ducha v  sobotu 10. října od 15.00 hodin.

Věřte, že  pro  přípravu jubilejního ročníku jsme vyvinuli mnoho úsilí. Bylo by nám líto, kdyby smůla, která zasáhla kulturu snad nejvíc ze všech oblastí lidské činnosti, provázela náš festival i při podzimních koncertech a muzikanti hráli pro prázdný sál. Chce to jen trochu odvahy a zdravého rozumu.   Jak čas  běží, je  zřejmé, že roušky budou potřeba.

Omluvte  také, že se nám z objektivních důvodů nepodařilo nebo spíš nevyplatilo vytvořit pro letošní ročník programovou publikaci. Tištěný program ve skromnějším provedení obdržíte před každým koncertem. Lístky jsou v předprodeji v městské knihovně u paní Hlaváčkové nebo je v pohodě zakoupíte před koncertem.  Zdravím Vás slovy dětské pohádkové postavy: „Kamarádi, máme Vás rádi. Oplaťte stejnou mincí českým muzikantům.“

Za o.p.s. Foerstrovy dny  Pavla Kaprasová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *