Jak se líbí nové logo města Jičína ?

logo JIČÍN –  Jičín má nové městské logo.  Původní, přibližně třináct let staré, už nesplňovalo standardy  a  bylo  zastaralé. „Se starým logem se obtížně pracovalo v grafických programech, například nebylo možné ho adekvátně použít na informačních plakátech. Třináct let starý grafický manuál navíc neobsahoval moderní náležitosti, jako jsou podpisy e-mailů a mnohé další prvky, které přinesla digitální doba. Logo a grafický manuál města vzhledem ke svému stáří nebyly připravené na postupující digitalizaci úřadu, což by v budoucnu přinášelo další kolize,“ informoval Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice a upozornil, že ruku v ruce s logem a grafickým manuálem jde i web města, který také čeká modernizace. Autorem loga je grafik Lukáš Taneček, který vytvořil  i  to  původní.

jce Město Jičín nejprve uvažovalo nad vypsáním soutěže o návrh loga a tento záměr konzultovalo  se společností, která tyto soutěže běžně organizuje. Náklady za soutěž o návrh by ale dosahovaly řádově statisíců, případně až milionu korun,  tak i proto k nim město nepřistoupilo.  K  zamítnutí prý  ale  vedly  i jiné než  finanční důvody:  soutěž o návrh je vhodná pro organizace, které spíš hledají svou identitu a nemají tradici, na kterou by šlo navázat. Což není případ Jičína. Proto byl  osloven autor starého loga,  Lukáš Taneček.

V zadání bylo, aby logo drželo tradici Valdické brány jako hlavního symbolu města. Mělo také odkazovat na historičnost města Jičína a zároveň být dostatečně jednoduché, aby ho kdokoliv dokázal nakreslit. Písková barva, ve které je v logu vyvedena Valdická brána, odkazuje na řadu historických památek ve městě, v odstínech pískové je například i Valdštejnský zámek, kostel sv. Jakuba nebo Valdštejnská lodžie. Modrá barva  odkazuje jednak na původní logo města, jednak vychází ze znaku města. Zastupitelstvo města připomínky nevzneslo, i proto radní města  schválili nové.

(red)

1 komentář u „Jak se líbí nové logo města Jičína ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *