Jedenáct cenných kovů ze Samurajské katany

20221126_171548 JIČÍN  –  Poslední listopadovou sobotu se v hale jičínského sportovního areálu uskutečnilo závěrečné kolo 26. ročníku Samurajské katany pro kategorie U9 (do 9 let), U11, U13 a U15.
Na  pěti  domácích tatami se představilo 434 mladých nadějí ze  49 oddílů ČR a polské Pretorie Wroclav, mezi nimi i  dvacet  pět  jičínských judistů.  Pro některé nejmladší děti to byla první ostrá zápasová zkušenost, pro ty starší jedna z posledních soutěží v roce 2022.
V kategorii nejmladších judistů U9 při své soutěžní premiéře vybojovala Karla Lemmerová po sympatickém výkonu bronzovou medaili.
V kategorii U11 získal stříbrnou medaili Josef Varšányi, bronzové kovy přidali Dominik de Ieso a Adam Chudoba.
V kategorii U13 vybojovala přesvědčivě stříbro Evelína Lemmerová, bronz přidal Oliver Tichý.
V kategorii U15 ve svých hmotnostních kategoriích zvítězili Barbora Horáčková, Natálie Rejmanová a Jan Egrt. Stříbrnou medaili vybojoval Štěpán Lánský, bronzový kov přidala do sbírky Darina Jirásková.
Ostatním jičínským nadějím se už tolik nedařilo a na stupně vítězů se neprobojovaly.
V celkovém pořadí 26. ročníku Samurajské katany se jičínský celek umístil na lichotivém 7. místě ze 49 zúčastněných klubů ČR!
Pořadatele potěšily řádky trenérky Academy Praha Pavlíny Neužilové, která na facebookovém profilu klubu napsala: „Skvěle zorganizovaný včerejší turnaj opět přinesl spoustu sportovních zážitků, ještě lepší atmosféru a chuť do dalších závodů. Díky, Jičíne“!
Výkonný výbor SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje touto cestou všem, kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu soutěže. Rovněž děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..