Jičín drží dva tituly Přeborníka České republiky v judo

JIČÍN / ČR  – V jičínské hale sportovního areálu se v sobotu uskutečnil Přebor České republiky staršího žactva.  Z jičínských žáků si právo účasti na domácím tatami vybojovali v hmotnostních kategoriích do 42 kg Zdeněk Venclů a + 73 kg Tomáš Kulhánek. Vzhledem k tomu, že oba zvítězili v seriálu Českého poháru, v redukovaném Ranking listu obsadili shodně  první místa a ve svých kategoriích byli nasazeni nejvýše.  Nejprve se na tatami představil Zdeněk Venclů. V jeho hmotnostní kategorii si vybojovalo právo účasti patnáct nejlepších judistů z ČR. „Na úvod soutěže měl Zdeněk jako jediný volný los. Pak ale s přehledem zvítězil nad svým soupeřem a v semifinále ho čekal ostravský borec Poula, loňský Přeborník České republiky. V tomto utkání podal Zdeněk vynikající výkon a s přehledem zvítězil na 4 wazari a postoupil do finále. V něm narazil opět na ostravského borce Maixnera, se kterým měl doposud vyrovnanou zápasovou bilanci. V tomto utkání bylo zřetelně vidět, že jíčínský judista si jde pro zlato. Zdeněk nádherně provedenou technikou uchi mata ukončil utkání před časovým limitem, získal zlatou medaili a zaslouženě se stal Přeborníkem České republiky,“ popisuje Milan Letošník, místopředseda SKP Judo Jičín.

Snímky:   1/zleva: gen. sekretář  P. Volek, místopředseda SKP Judo Jičín, z.s. Bc. M. Letošník, L. Krpálek a L. Vaníček  2/  Z. Venclů ve finále technikou uchi mata vítězí 3/ T. Kulhánek na nejvyšším stupni  4/ Z. Venclů na nejvyšším stupni  Autor: M. Petřík

Pak  se na tatami představil Tomáš Kulhánek. V jeho hmotnostní kategorii si právo účasti vybojovalo devět  judistů z ČR. „Tomáš měl na úvod volný los. Ve čtvrtfinále si poměrně snadno poradil se svým soupeřem a utkání ukončil před časovým limitem technikou harai goshi. V semifinále byl Tomáš jasným favoritem a tuto úlohu splnil, když utkání ukončil držením v boji na zemi. Ve finále ho čekal jeho tradiční soupeř Kalous z JC Hradec Králové. V posledním utkání celé soutěže byl hradecký judista mírným favoritem. Tomáš ho letos ještě neporazil a právě na domácím tatami chtěl tuto skutečnost změnit a získat titul. Ve velmi dramatickém utkání nebylo o jeho výsledku rozhodnuto v časovém limitu, a tak jejich duel dospěl do golden scoore,“ rekapituluje M. Letošník.  Hradecký judista měl v tuto chvíli na svém kontě dva tresty za pasívní způsob boje, domácí borec trest jediný. Vzhledem k tomu, že u staršího žactva je golden scoore časově omezeno na jednu minutu a ani v tomto  časovém úseku nikdo z borců nedokázal bodovat. Zvítězil Tomáš Kulhánek  právě díky jedinému napomenutí a získal tak zlatou medaili a titul Přeborníka ČR!  „Je potěšitelné, že se domácí judisté po dlouhé době nezviditelnili jen jako pořadatelé, ale v konkurenci 55 zúčastněných klubů z ČR se jičínští se dvěma tituly umístili na solidním  čtvrtém  místě,“ dodává místopředseda SKP Judo Jičín.

Soutěže se tentokrát ze zdravotních důvodů  nemohl zúčastnit  čestný předseda ČSJu Josef Letošník. Na dálku ho pozdravil generální sekretář ČSJu  Pavel Volek. Pořadatelé připravili milé překvapení oslavenci Luďku Vaníčkovi, který nedávno oslavil kulaté narozeniny. Místopředseda klubu Milan Letošník ocenil jeho dlouholetou obětavou práci v roli trenéra, popřál mu do dalších let pevné zdraví a pozval ke stolku rozhodčích vzácného hosta. Příležitost osobně popřát oslavenci uvítal olympijský vítěz, mistr světa a Evropy Lukáš Krpálek. Jičínská sportovní hala ocenila tuto událost bouřlivým potleskem. Lukáš Krpálek popřál Luďkovi Vaníčkovi a pozdravil všechny přítomné.  Ocenění Luďkovi  předali i předseda krajského svazu ČSJu Pavel Cermánek a místopředseda okresní ČUS František Rychna.

Hodnocení družstev poslal redakci Milan Letošník  v součtu žáků a žákyň. V samotném hodnocení žáků je Jičín druhý.
1.  USK Praha                            2 zlaté     1 bronzová
2.  SKP JUDO Jičín                     2 zlaté
3.  SK KP Brno                           1 zlatá      1 stříbrná         1 bronzová

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *