Jičín předvedl své charisma na letošní nejprestižnější události

titulka JIČÍN –  Od 3. do 5. října hostilo město  Jičín  celostátní konferenci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.  Zúčastnilo se jí  na 120 hostů  z měst a obcí celé České republiky. Hlavním program se uskutečnil  v jičínském Masarykově divadle.

Podrobně jsme o programu informovali na:  http://zpravyceskyraj.cz/jicin-hosti-konferenci-sdruzeni-historickych-sidel/

ba8a2003 „V  Jičíně  využili příležitosti  k  představení města, které se pečlivě stará o památkově chráněné budovy a odpovědně je zapojuje do každodenního společenského života. Odpovědnost byla ostatně  druhým, nevyřčeným podtitulem letošní konference.  Jičín se totiž zároveň představil jako město, které zadává veřejné zakázky s ohledem na společenskou odpovědnost a které prosazuje moderní trendy, jako jsou separace odpadů a podpora cirkulární ekonomiky,“ připomněl  Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice s tím, že pořadatel konference se vybírá velmi pečlivě : stane se jím město, které má na svém území hodně historických památek, zároveň se o ně stará  a zapojuje je do každodenního života. Město  Jičín je navíc držitelem titulu Historické město za rok 2016.  Jičínský místostarosta Petr Hamáček na konferenci mj. upozornil, že práce je ještě pořád dost. Ve špatném stavu je například jezuitská kolej,  jejíž rekonstrukce a využití zatím převyšují možnosti města.

Hosté navštívili  Valdštejnskou lodžii, Centrum přírodních věd – Hvězdárnu Jičín, Biograf Český ráj, Valdickou bránu, bývalou židovskou školu čp. 100,  nebo se jen tak prošli centrem města.  Ti nejvytrvalejší z hostů se v sobotu podívali  i za monumenty Mariánské zahrady v  komponované krajině Františka Josefa Schlika.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *