Jičínem přesprintovalo skoro devět stovek běžců

titulka JIČÍN – V neděli 15. dubna se v ulicích Jičína závodilo ve sprintu. Uskutečnil se za ideálního počasí a za bezkonkurenční podpory města Jičín, Sportovních zařízení města Jičína, Technických služeb, Správy nemovitostí města Jičína, Lázní Hilarion, vedení nemocnice, několika škol, městské policie a mnoha dalších. Centrum závodu bylo v okolí zimního stadionu. První závod letošní nejvyšší dlouhodobé soutěže v orientačním běhu – Manufaktura Český pohár a pro mládež pak Inov-8 žebříček A vyhrál v elitní kategorii mužů Vojtěch Král ze Severky Šumperk před Milošem Nykodýmem z Brna a Piotrem Parfianowiczem z Luhačovic. V dámské elitě první příčku obsadila Jana Knapová z Pardubic, druhá byla Denisa Kosová z Hradce Králové a jako třetí se umístila Tereza Janošíková z Šumperka. Ceny nejlepším předal starosta města Jan Malý.

Kromě zhruba osmi stovek sportovců od žákovských po elitní kategorie se ulicemi a parky Jičína prošly i desítky neregistrovaných závodníků nebo dětí v doprovodu rodičů. Mnozí z nich tak získali první zkušenost s orientačním během.

Organizace městského závodu je vždycky velmi náročná a pořadatelé z oddílu Sportcentrum Jičín by tak rádi  znovu poděkovali všem zástupcům města a městských organizací, kteří aktivně pomáhali s přípravou a především v samotném závodním dni.

(sjc)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *