Jičínské atletky se v Ostravě probojovaly „na bednu“

unnamed Ostrava / Jičín  –  V ostravské atletické hale se o víkendu konala mistrovství České republiky atletů. Své zastoupení po oba víkendy měli i jičínští atleti. Těm se dařilo především v dorosteneckých a juniorských kategoriích, kdy se děvčata probojovala na stupně vítězů. Nejúspěšnější byla Daniela Volná, která v dálkařské soutěži posledním pokusem dolétla na metu 612 centimetrů, za což brala stříbrnou medaili. Navíc přidala čtvrté místo ve finálovém běhu na 200 metrů v novém osobním rekordu 24,69 sekund. Do finále na 60 metrů se z rozběhu probojovala Kateřina Půhoná, kde časem 7,74 obsadila osmé místo. Vše si vynahradila v závodě na 60 metrů překážek, když vybojovala bronz za výkon 8,52 sekundy. Do finále na 60 metrů a 200 metrů se probojovala také dorostenka Lucie Kozlová. V nejkratším sprintu skončila sedmá a na delší trati doběhla pátá.

Ve stejném prostředí se o tomto víkendu konalo mistrovství České republiky v dospělých kategoriích. Mezi elitními českými borci jičínské barvy reprezentovala pouze sprinterka Kateřina Půhoná, která startovala ve sprintu na 60 metrů, kde její čas 7,73 znamenal nepostupové čtvrté místo v rozběhu a na stejné trati s překážkami. Tam se dokázala prosadit do finálového běhu, kde skončila na osmém místě, když se jí nepodařilo zopakovat výkon z minulého víkendu.