Jičínské hokejové áčko završilo sezónu krajským vítězstvím

titulka JIČÍN / Třebechovice pod Orebem  –   V neděli 11. března se na ledě  HC  Jičín  uskutečnilo poslední finále Play-of  jičínského  áčka  proti  SK Třebechovice pod Orebem.  Po pátečním trochu smolném čtvrtém finále, kdy Jičín na ledě Třebechovic v závěrečné „power play“ srovnal dvougólový náskok domácích a nakonec prohrál nešťastným gólem 24 vteřin před koncem, dospěla série do pátého utkání v neděli na ledě HC Jičín. Před téměř plným hledištěm začali domácí utkání jako už  mnohokrát náporem a zatlačili soupeře před jeho branku. Gól si diváci zakřičeli v deváté minutě. Nejprve Kollman našel Pletku a ten i přes to, že byl atakován, otevřel účet utkání.  O půl minuty později hosté zaútočili, Sedmík jim vypíchl puk, nahrál Žďárskému, který podruhé rozvlnil sít v brance hostí. Hostům pomohla dvě po sobě jdoucí vyloučení, a při dvojnásobné přesilovce snížili Hubáčkem. Jičín před tím ještě neproměnil řadu šancí,  proto byl stav poměrně těsný.

jednicka Na dvougólový rozdíl v následujícím tlaku Jičína upravil Borovec, když zakončil krásnou kombinaci s Průškem a Pletkou. Ve druhé části začal Jičín opět aktivně, ale hosté v 26. minutě střelou od modré snížili na jednobrankový rozdíl. Branka je povzbudila a vyrovnali hru. Ve zbytku třetiny oba týmy dobře bránily, a dalších gólů se už diváci nedočkali. Ve třetí, a jak se i ukázalo poslední části, se hrálo na obě strany, šance byly na obou stranách, ale obrany, někdy i se štěstím odolávaly. Hosté se v závěru pokusili o hru bez brankáře, Jičín ale dobře narušoval jejich pokusy o útok a dvě vteřiny před koncem Borovec pečetil vítězství Jičína v KLM do prázdné branky. Jičín tak po čtrnácti letech potřetí vyhrál Krajskou ligu. Poprvé to bylo v sezóně 02-03 a podruhé hned v následující. Pro Jičínský hokej  je to určitě obrovský úspěch a hokejisté  udělali radost i všem věrným divákům, kterých na závěrečný zápas přišlo téměř šest stovek. Hokejisté jim chtějí touto cestou ještě jednou poděkovat a budou se těšit na setkání v další sezóně.

Branky a nahrávky: 9.Pletka (Kollman), 9. Žďárský (Sedmík), 20. Borovec (Pletka, Průšek), 60. Borovec .Rozhodčí: Veselý–Řezníček, Zeman. . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 585 .
Beneš, Pivrnec –Brzák, Najman – Buchar, Žalud- Mikolášek, Štěpán – Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka, Průšek, Borovec – Němec, Sedmík, Žďárský – Hladík.

Ohlasy trenérů

img_4360 Komentář trenéra Pletky: Jsem strašně rád, že se nám to povedlo. Rozhodla asi první třetina, kde jsme byli lepší a mohli těch gólů dát víc. Ve druhé byli hosté lepší a po zásluze snížili. Do třetí jsme šli s tím, že nesmíme udělat chybu a útočníci pomáhali bekům při bránění. To se nám povedlo a hosté toho moc neměli. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě a za celou sezónu jsme si to zasloužili. I diváků bylo dneska hodně a byla výborná atmosféra, za což bych jim chtěl poděkovat.