Jičínské memoriály 2020 s předstihem

imgp9628 JIČÍN –   Tradiční jičínský atletický mítink se letos netradičně konal už v červnu. Podzimní termíny jsou v letošní sezóně vyhrazeny mistrovským soutěžím a v současné době mají atleti „hlad“ po závodech. Přes značnou nepřízeň počasí, stálý déšť a teplotu 16 °C, se na Městském stadionu v Jičíně sešla velmi dobrá konkurence a byli jsme svědky výborných výkonů.  Jedinou běžeckou disciplínou byl 34. ročník Ceny města Jičína v běhu na 3000 metrů mužů – Memoriál Karla Hlaváče. Vítězství vybojoval ve slušném čase 8:53,1 závodník BK Náchod Kamil Krunka, před reprezentantem pražské Dukly Janisem Machem a závodníkem PSK OLYMP Praha Janem Halbrštátem. Čest domácích běžců zachraňoval pátou příčkou juniorský mílař Jakub Krabec.

Velká bitva se strhla o vítězství v 29. Ročníku Ceny města v hodu diskem mužů – Memoriálu MUDr. Vladislava Bosáka – Hasana. Roli favorita nepotvrdil v současnosti druhý nejlepší český diskař Tomáš Voňavka, který v rozcvičování sice posílal disk na metu 60 metrů, ale v závodě dosáhl výkonu 51,81 metrů, což stačilo jen na druhé místo, těsně před reprezentačním vícebojařem, závodníkem PSK OLYMP Praha Jiřím Sýkorou (51,60 m). Překvapivým vítězem se stal Martin Novák z Dukly Praha, když dvoukilové náčiní poslal do vzdálenosti 52,05 metru.

Třetí memoriálovou disciplínou byl 18. Ročník Ceny města – Memoriál Dagmar Volfové Bosákové. Zde dominovala atletka Dukly Praha Petra Andrejsková, která jako jediná poslala oštěp za metu 50 metrů výkonem 51,16 metrů. Druhou příčku vybojovala Hana Hájková z Moravské Třebové před sparťankou Janou Harazimovou.

Výborné výkony byly k vidění i v doplňkových disciplínách. Vítězem soutěže oštěpařů se stal výkonem 63,68 metrů závodník Sparty Praha Jiří Mulač. V ženském disku se představila česká jednička Eliška Staňková z AC TEPO Kladno, která potvrdila svou dominanci výborným výkonem 55,31 metrů. Trochu nespokojen opouštěl koulařský sektor Martin Novák (česká koulařská dvojka), když své náčiní poslal „pouze“ do vzdálenosti 17,43 metru. Ve stejné disciplíně žen zvítězila Leona Vargová z brněnského Olympu před závodnicí Atletika Košice Barborou Jakubovou.

Pořadatele z atletického klubu AC TJ Jičín potěšila pochvalná slova závodníků a jejich trenérů za výborně zvládnutý mítink a příslib účasti i v příštích ročnících, kdy snad za příznivějších podmínek najdou cestu do hlediště i fanoušci kvalitní atletiky. Kompletní výsledky jsou na www.atletika.cz.