Jičínskými sídlišti provede Jinčí naučná stezka

titulka JIČÍN /   Český  ráj  –   Třetí ročník festivalu Jinčí Čin, oficiálního vedlejšího programu festivalu Jičín – město  pohádky, se zaměřoval na panelová sídliště, která  se na tři dny zaplnila kulturním  programem, přednáškami a workshopy.   Jako  dozvuk  třetího ročníku   s  podporou nadace Via  a  s  přispěním Nadace JABLOTRON a NET4GAS vznikla série zastavení roztroušených  po  obou jičínských sídlištích:  Na Jihu  i Husova (U Trati).  Na panelových sídlištích dnes žije čtvrtina obyvatel republiky a sídliště tak tvoří podstatnou část tuzemského bytového fondu. Přesto jsou často hodnocena negativně.  V Jičíně  teď budete mít možnost  si sídliště  projít pozorně a s návodem, všimnout si jejich specifik, a tak si udělat vlastní názor při procházce po nově vzniklé sérii zastavení. Ta hravou formou upozorňují na specifika života na sídlišti.


K procházení Jinčí naučné stezky je třeba mít telefon s internetem a čtečkou QR kódů.  „Procházku doporučujeme začít u sochy nad obchodem Billa  u sídliště Husova nebo u Bunkru ze strany od parkoviště na sídlišti Nové město.  Když se tam vypravíte,  hledejte QR  kódy a po jejich načtení se něco dozvíte!  Každé zastavení vám na mapě ukáže, kam se vydat dál. Pokud nedisponujete chytrým telefonem, můžete si všechny informace nastudovat na oficiálních stránkách festivalu Jinčí Čin v sekci Sídlištní zastavení. Prohlédněte si nachystané úkoly i archivní materiály a pak  si, poučeni,  běžte  sídliště projít,“ zve  na netradiční cestu Anna Crhová z týmu  pořadatelů festivalu Jinčí čin.

Své zážitky i připomínky  můžete   sdělit  prostřednictvím  facebookového  účtu  festivalu Jinčí Čin  https://www.facebook.com/Jincicin
Tam zároveň sledujte přípravu letošního ročníku, který se uskuteční 12. – 14. září 2019 tentokrát na téma soukromé vlastnictví a bydlení.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *