Jičínští atleti měli medailové žně. Nejvíc zazářila Menčíková

sportovci-16mencikovamagdalena-d161231bfzu412_denik-630 JIČÍN  – Atletický klub AC TJ Jičín připravil Krajský přebor jednotlivců Libereckého kraje v kategoriích dorostu a juniorů. Za ideálního počasí se domácím závodníkům dařilo velmi dobře. Magda Menčíková se stala trojnásobnou dorosteneckou přebornicí kraje na nejkratších sprinterských tratích. Na sto metrů novým osobním rekordem 12,54 sekund, na dvojnásobné trati v čase 25,65 sekund a na stovce s překážkami se přiblížila na 9 setin sekundy hranici 14 sekund. Dorosteneckým přeborníkem se v hodu oštěpem stal výborným výkonem 57,28 metrů Martin Florián a ve skoku o tyči dorostenek vybojovala zlato skokem 272 centimetrů Barbora Benešová. Na druhém místě v závodě na 1500 metrů doběhla Gabriela Veigertová, když dosáhla času 5:02,98 minuty. Stříbro a bronz získal na překážkových tratích Jaroslav Nauš. Druhý skončil v závodě na 110 metrů (16,19) a třetí na trati 300 metrů (42,71). Dvě bronzové medaile získala Adéla Brádlerová, ve finále sprintu na 100 metrů za čas 12,85 sekund (v rozběhu 12,63) a v soutěži dálkařek za výkon 515 centimetrů.

V juniorských kategoriích získal přebornický titul na trati 800 metrů Prokop Vitvar za čas 2:05,64. Třetí ve stejném závodě doběhl Václav Cyrany (2:09,9). Ve skoku dalekém zvítězil Jan Rejha výkonem 640 centimetrů a přidal druhá místa ze soutěže výškařů za 180 centimetrů a v soutěži koulařů (10,98 metru). Dvě třetí místa přidal Ivan Rychtera za hod kladivem (28,66 metru) a hod diskem (29,86 metru).

Ondřej Mikeš byl  stříbrný na MČR ve vícebojích

Olomouc – O víkendu se  v Olomouci sešli mladé naděje českého víceboje, aby bojovaly o mistrovské tituly. Jičínskou atletiku reprezentoval starší žák Ondra Mikeš. Žáci soutěžili ve dvoudenním devítiboji, když oproti klasickému desetiboji není zařazen běh na 400 metrů. Po prvním dni byl Ondra na pátém místě, ale druhý den mu vyšel perfektně a především pak suverénní výkon v závěrečném kilometru, kdy druhému v cíli nadělil deset sekund, ho posunul na vynikající druhou příčku. Cestou ke stříbru si vytvořil osobní maximum v pěti z devíti disciplín. Druhým místem na Mistrovství ŠR potvrdil Ondra svůj velký talent výbornou výkonnost. Trenérem je jeho děda, Bohuslav Klimpl. Zajímavostí je, že všichni medailisté v kategorii staršího žactva jsou z jičínského okresu. Přeborníkem ČR se stal František Doubek z Nové Paky, který sečetl 5758 bodů, druhý Ondra Mikeš měl součet 5462 body  a třetí Miroslav Špicar z DC Ostroměř 5398 bodů.