Jičínští atleti napodruhé zabodovali a nadějně se posunuli

20190608_162141 LItomyšl / Jičín –   Po úvodním závodě druhé atletické ligy čekal  na jičínské družstvo mužů druhý díl seriálu v Litomyšli. Atleti chtěli vylepšit své sedmé (předposlední) místo z Ústí nad Orlicí. Posílená sestava si nakonec vedla velmi dobře a obsadila páté místo z osmi celků. Nejvíce body do konečného součtu přispěl tentokrát Adam Zikmund, který netradičně absolvoval tři skokanské disciplíny. Obsadil páté místo ve skoku dalekém (6,17) i vysokém (1,80) a zvítězil v trojskoku (13,26). Trojskokanský double si zopakovali s Petrem Stojanovem, který skončil druhý se skokem dlouhým 13,03 metru. Na výšce byl devátý ještě Vojtěch Štěpánek (1,74) a v dálce bral devět bodů za druhou pozici Ondřej Mikeš (651).

Dařilo se také na dráze. Na stometrové trati nás skvěle reprezentoval nováček Vojtěch Štěpánek osmým místem (11,54). Na dvoustovce byl čtvrtý Ondřej Mikeš (23,07) a šestý Jan Sajdl (23,67), který se představil také na dvojnásobné trati a časem 53,59 obsadil devátou pozici. Tradičně silná byla patnáctistovka – naši borci Lubomír Pokorný, Jakub Krabec a Vít Doležal obsadili popořadě třetí, pátou a devátou příčku (časy 4:14,32; 4:18,75 a 4:26,70). Na tříkilometrové trati s překážkami vybojoval cenných pět bodů za šesté místo Radek Kahánek. Časomíra mu ukázala výkon 12:42,94.

Na překážkových tratích se tentokrát víc  dařilo Jaroslavu Naušovi. Doběhl třetí na krátkých (17,59) a šestý na dlouhých překážkách (62,68). Smolná diskvalifikace za těsně ulitý start potkala na stodesítce Petra Stojanova. Velmi hezky naopak zvládl delší překážkovou trať, kde skončil hned za oddílovým kolegou časem 62,83.  Ve vrhačských sektorech se opět prosadil dorostenec Martin Menčík. Svěřenec trenéra Bohuslava Klimpla si zopakoval krásné druhé místo v hodu oštěpem, tentokrát hodil 51,94. Bodík za desáté místo přidal ještě v hodu kladivem (25,36). V oštěpu nás zastupoval i Petr Vrátil, který jen těsně nedosáhl na bodované desáté místo, když se jeho oštěp zabodl přesně na metě čtyřiceti metrů.

Když i obě naše kvarteta předvedla bojovné výkony na čtvrtkařské štafetě, bylo jasné, že vytyčený cíl bude splněn. Družstvo se odlepilo od spodu tabulky a v polovině soutěže mu patří šestá příčka se šesti hlavními body. Náskok na poslední Moravskou Třebovou tak činí na první pohled pohodlné čtyři body. Není radno ale usnout na vavřínech, v žádném případě ještě není dobojováno.