Jičínští atleti zahájili ligovou sezónu zvolna

img_1542-1 Litomyšl /  Jičín  –   V neděli 20. května se mužská atletická výprava vydala v neúplném složení do Litomyšle, kde se uskutečnilo 1. kolo II. ligy mužů (sk. C). Už  podle počtu účastníků bylo jasné, že budou atleti z Jičína usilovat o to, aby neskončili na posledním osmém místě. To se nakonec podařilo, když za sebou nechali kvalitního soupeře z Ústí nad Orlicí. Naopak o několik bodů před Jičínem skončila na šestém místě Moravská Třebová, která  pro  příští kola vypadá  jako hratelný soupeř.

Závody začaly pro naše barvy slibně, když na desítce obsadil skvělé třetí místo vytrvalec Lubomír Pokorný výkonem 34:41,27, následovaný  na dalších bodovaných místech svými vlastními svěřenci Vítem Doležalem, Radkem Kahánkem a Lukášem Krupkou (5., 10., resp. 11. místo).

Za příznivého počasí se potom odehrávaly další disciplíny. Mezi největší opory  patřili Petr Stojanov a Ondřej Mikeš. Petr absolvoval překážkové závody na 110 a 400 metrů (na krátkých překážkách mu sekundoval Jaroslav Nauš), největší bodový příděl ale  obstaral v trojskoku druhým místem za výkon 13,07. V této disciplíně se umístil ještě Adam Zikmund a za výkon 12,66 bral čtvrté místo. Dorostenec Ondra Mikeš potom skvěle zabodoval na čtyřstovce (třetí příčka za 50,62) a v dálce. Tam předvedli shodný výkon s kolegou Janem Rejhou (639) a umístili se na pátém a šestém místě.

Ve vrhačských sektorech nás reprezentoval Luboš Novák, který  zabodoval osmým místem v kladivu, přičemž zapsal nový osobní rekord – 36,11. Neztratili se ani nováčci Petr Vacek a Jakub Vomáčko, oba dva svěřenci běžce Luby Pokorného. Petr vyzkoušel čtvrtku a Kuba patnáctistovku.   Velkou radost přinesla závěrečná krátká štafeta, která vynesla jičínské družstvo zpět na předposlední příčku. Sprinteři Stojanov, Zikmund, Mikeš a Rejha zvládli skvěle předávky a doběhli na třetím místě v čase 44,93.

Do dalších kol bude potřeba konsolidovat mužstvo, které bylo oslabeno především studijními povinnostmi několika opor. Při početnější účasti by neměl být problém vyhoupnout se do klidného středu tabulky.