Jičínští bikeři famózně otevřeli sezónu

Titulka Hradec Králové / Jičín  – Přímo fantasticky se vydařil začátek sezóny v orientačních závodech na horských kolech jičínským bikerům. Z Hradce Králové si přivezli mnoho cenných umístění.  Celá domácí špička i široká MTBO veřejnost absolvovala první květnový víkend v lesích na východ od Hradce Králové krátkou trať s hromadným startem (mass middle, včetně průjezdu dolem Marokánka), zkrácenou trať (short middle, v hustém dešti a zimě) a v neděli pak dlouhou trať (long).  Vojtěch Stránský v mužské elitě (H21E) dojel v hromadném závodě třetí, zkrácený middle vyhrál a v neděli vybojoval skvělé druhé místo. Zajistili si tím nominaci na červnové Mistrovství Evropy, které se uskuteční v Polsku.

Juniorskou kategorii (M17) opanoval Matěj Tuma, který s přehledem vyhrál všechny tři první pohárové závody. Rozálie Kuchařová  jezdila o kategorii výš než kam věkem patří (W20). Dokázala vyhrát závod s hromadným startem a poté byla dvakrát druhá.  Kvalitní zimní přípravu proměnil ve druhé nejelitnější kategorii mužů (M40A) Eduard Pucherna, který ve všech třech závodech obsadil druhou příčku. O senzaci a “jičínský hattrick” se s ním pak postarali a na stupně vítězů na zkrácené trati se postavili ještě Pavel Musil (1.) a Jaroslav Tuma (3.).

Skvěle se dařilo i Vendule Musilové. V elitní kategorii žen (W21E) předvedla především v nedělním longu skvělý výkon a dojela 4., minutu od třetího místa.

Kromě dospívajících a dospělých se na závodní tratě vydaly i naděje – děti z jičínského oddílu ve věku 4 až 12 let. Skvělé výkony předvedly Jáchym a Jakub Ticháčkovi nebo Lukáš Tuma.

Český pohár MTBO pokračuje první červnový víkend ve Vsi Sv. Kateřiny nedaleko Hostinného. V září, 14.-15.9., pořádá Sportcentrum  Jičín závody Českého poháru v Lázních Bělohrad a Lužanech. Připraveny budou i tratě pro příchozí a pro rodiče s dětmi.

(ven)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *