Jičínští eliťáci mistry České republiky na krátké trati

kucharova titl Ves Sv. Kateřiny  /Jičín – Perfektní double se o víkendu povedl jičínským bikerům v elitní (WM 21E) kategorii orientačních závodů na horských kolech. Vojtěch Stránský a Markéta Drobníková se stali mistry České republiky na krátké trati (middle).  Mistry ČR se stali i Matěj Tuma v dorosteních (M17) a Rozálie Kuchařová v juniorkách (W20). V kategorii žáků (WM11) vyhrál Lukáš Tuma a skvělé třetí místo obsadil v prestižní veteránské kategorii (M40A) Pavel Musil. Jičínský oddíl byl tak jednoznačně nejúspěšnějším oddílem sobotního závodu.  Dařilo se i v nedělním longu. Vojtěch Stránský (M21E) dojel na druhém místě za Rusem Gritsanem.  Druhý skončil i Matěj Tuma a Rozálie  Kuchařová opět vybojovala zlatou medaili. Ve veteránské kategorii M40A si na dlouhé trati pro třetí místo dojel Jaroslav Tuma. V žácích pak Lukáš Tuma skončil druhý.  Vojtěch Stránský se svými výkony nominoval na Mistrovství světa MTBO, které se pojede na přelomu července a srpna v Dánsku.

Další kolo MTBO poháru se uskuteční  v Rakousku 22. a 23. června.