Jičínští extraligoví judisté zaskočili domácího favorita

matejka OLOMOUC / Jičín   –   Netradičně v pátek  29. března se v olomoucké Sportovní hale ZŠ Tererova uskutečnilo první dvojutkání skupiny „B“ extraligy v judu.  Pohled na soupisku domácího celku Judo Klubu Olomouc budil náležitý respekt. V jejím středu vyčníval David Klammert, Mistr Evropy do 23 let, současný 19. borec světového ranking listu. Dále reprezentanti Václav Kovář, juniorský reprezentant Ondřej Svoboda a zejména hostující reprezentanti Moldávie a Rakouska.

Jičínský celek se v utkání představil v následující sestavě:  do 66 kg hostující slovenský reprezentant Matej Poliak, junior Tadeáš Čeřovský, do 73 kg Jakub Zachoval, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant Matej Hajas.

vanicek 1. utkání   Judo Klub Olomouc – SKP Judo Jičín, z.s. 2 : 3

Jičínští zaskočili domácího favorita. Body získali Poliak, Vaníček a Hajas, dále nastoupili Čeřovský a Matějka.

2. utkání  Judo Klub Olomouc – SKP Judo Jičín, z.s. 2 : 3

Jičínští zaskočili domácího favorita. Body získali Poliak, Vaníček a Hajas, dále nastoupili Zachoval a Matějka.

V obou dramatických utkáních zaslouží pochvalu bodující M. Poliak, M. Vaníček a M. Hajas. Pro ostatní byla extraligová utkání velkou zkušeností, ve druhém utkání svedl výborný zápas Petr Matějka s Davidem Klammertem, když  favoritovi podlehl až v závěru utkání.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *