Jičínští judisté udrželi extraligu !

dscn6963 JIČÍN  –  První prosincovou sobotu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo – baráž o postup nebo udržení se v extraligové soutěži pro rok 2019. Tělocvična jičínského Sportovního areálu přivítala extraligové celky Judoclub Liberec, SKP Judo Jičín a vítěze 1. ligy 2018, celek Judo Vysočina.  V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým a první dvě  si z tohoto miniturnaje vybojovala právo účasti v extraligovém ročníku pro rok 2019.

Jičínští se na domácím tatami představili oslabeni o slovenské reprezentanty Poliaka a Hajase, kteří se museli účastnit tréninkového kempu v Izraeli, v následující sestavě: do 66 kg Michal Černý, do 73 kg Jakub Zachoval, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka, nad 90 kg Jakub Krejčík.

SKP Judo Jičín – Judoclub Liberec 3 : 2

Body získali M. Vaníček, Matějka a Krejčík, dále nastoupili Černý a Zachoval.

SKP Judo Jičín – Judo Vysočina 1 : 4

Bod získal Matějka, dále nastoupili Černý, Zachoval, M. Vaníček a Krejčík.

Judoclub Liberec – Judo Vysočina 2 :3

Celkové pořadí v barážovém turnaji:

1. Judo Vysočina 4 body 7 : 3

2. SKP Judo Jičín 2 body 4 : 6

3. Judoclub Liberec 0 bodů 4 : 6

V tomto barážovém kole se nejvíc dařilo Matějkovi, který bodoval dvakrát, po jednom  vítězství získali M. Vaníček a  J.Krejčík. V průběhu EXL ročníku 2018 si nejlépe vedl Michal Vaníček, který v utkání s Baníkem Ostrava dokázal porazit i později  pátého  polského reprezentanta z Mistrovství světa  Swarnowieckeho! Pochvalu  si  ale  zaslouží i Hajas, Matějka a Poliak.

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *