Jičínští judisté v jarní části extraligy skončili třetí

titulka JIČÍN  –   O víkendu se v tělocvičně Sportovního areálu v Jičíně uskutečnilo závěrečné jarní kolo extraligového ročníku 2018 skupiny B. Na domácím tatami se představil velmi silný celek Judoklubu Olomouc, který se v loňském extraligovém ročníku umístil na 4. příčce. Olomoučtí se před utkáním s jičínskými judisty nečekaně výrazně posílili o dva zahraniční borce a jejich sestava budila zasloužený respekt.

Do 66 kg startoval loňský mistr ČR Václav Kovář, do 73 kg loni stříbrný na M ČR František Šmehlík, do 81 kg vynikající moldavský judista Dorin Gotonoaga – Mistr Evropy do 23 let, minulý víkend vítěz EP v Bělehradě, Mistr MDA, do 90 kg David Klammert – Mistr Evropy do 23 let, vloni 9. na MS, Mistr ČR a v kategorii nad 90 kg ukrajinský borec Stanislav Bondarenko – medailista z ME, mnohonásobný medailista z EP a SP, Mistr UKR.

Domácí celek nastoupil v tradiční sestavě. Do 66 kg Michal Černý, do 73 kg Matej Poliak, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Matej Hajas.

1. utkání:

SKP Judo Jičín, z.s. : Judoklub Olomouc 1 : 4 (10 : 301)

Vítězný bod pro domácí získal Michal Černý. Blízko vítězství byl i Matej Poliak, který  ale  neudržel vysoké vedení a nechal se zaskočit soupeřovým kontrachvatem. Statečně bojoval i Michal Vaníček, který ve vyrovnaném utkání podlehl až na přísně udělený trest v golden scoore.

2. utkání:

SKP Judo Jičín, z.s. : Judoklub Olomouc 2 : 3 (101 : 201)

Body domácích získali Michal Černý a Matej Poliak. Blízko vítězství byl i Michal Vaníček, který s vysokým favoritem svedl vyrovnaný boj a svému soupeři podlehl až v golden scoore.

Je třeba konstatovat, že celek Judoklubu Olomouc byl nad síly domácích judistů. V sestavě, ve které se představil v Jičíně, bude jen těžko k poražení jakýmkoliv celkem z ČR. Jičínští tak ve skupině B obsadili konečné 3. místo, které jej odsunulo do podzimní baráže.

(ML)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *