Jičínští judisté zvítězili ve druhém kole I. ligy skupiny A

img-20240526-wa0006 PALKOVICE  / Jičín –  Uplynulou sobotu se ve sportovní hale v Palkovicích u Frýdku-Místku uskutečnilo 2. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny A.  Jičínští judisté se na palkovickém tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Michal Vaníček a Jakub Zachoval, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

SKP JUDO Jičín, z.s. – TJ Slezan Opava, z.s. 4 : 2

Opavský celek skončil po 1. kole skupiny A  na  posledním  šestém  místě a jeho šance postoupit do podzimní části postupové skupiny nebyly velké.  Jičínští naopak potřebovali k postupové jistotě získat nejméně 5 z 10 možných bodů.

Naši neponechali nic náhodě, bezpečně zvítězili a získali tak první důležité dva body.

SKP JUDO Jičín, z.s. – Judo Klub Olomouc, z.s. 4 : 2

I v tomto utkání nedopustil náš celek žádné překvapení a přidal další 2 body do tabulky. Postupová jistota tak byla blízko.

Judo Vysočina, z.s. – SKP JUDO Jičín, z.s. 2 : 4

Celek Vysočiny uštědřil našim borcům jedinou porážku v 1. kole, a tak byl mírným favoritem utkání. O nečekané první dvě výhry se překvapivě zasloužili v nejlehčích hmotnostních kategoriích Vojta Ježek a Matěj Hyka. Třetí výhru přidal suverénní Michal Vaníček a v tuto chvíli bylo jisté, že utkání skončí přinejmenším remízou. Zkušený Petr Matějka poté přidal důležitou čtvrtou výhru a díky šesti  získaným bodům z prvních třech  utkání  bylo už jisté, že si náš tým vybojoval účast v postupové skupině.

SKP JUDO Jičín, z.s. – 1. JC Baník Ostrava 1 : 5

Za těchto okolností dali jičínští trenéři příležitost ostatním členům družstva. V tomto utkání si odbyl premiéru na prvoligovém tatami dorostenec Štěpán Lánský a za Michala Vaníčka zaskočil spolehlivý Jakub Zachoval. Naši v oslabené sestavě na ostravský celek nestačili a v utkání se navíc smolně zranil Jakub Zachoval.

Judo Beskydy z.s. – SKP JUDO Jičín, z.s. 2 : 4

V posledním utkání 2. kola se našemu celku naskytla možnost v případě vítězství, díky nečekané ztrátě bodů celku Judo Vysočina, postoupit do postupové skupiny z  prvního  místa. Naši borci s přehledem ovládli první  čtyři utkání a soupeř z pořádajícího oddílu Judo Beskydy poté jen korigoval celkový výsledek. Díky našemu vítězství v posledním utkání jsme se stali celkovými vítězi skupiny A.

V součtu obou kol jsme získali nejvíc bodů a zaslouženě vybojovali vítězství ve skupině A, čímž jsme si v podzimní části zajistili účast v postupové skupině. V té se utkají první tři  celky skupiny A i B systémem každý s každým a její vítěz si vybojuje právo účasti v baráži o extraligu.

Velmi důležitá byla pro jičínský celek přítomnost bývalého reprezentanta ČR Michala Vaníčka, který v sestavě plnohodnotně nahradil ze studijních důvodů absentujícího Tadeáše Čeřovského. Michal Vaníček ve všech svých utkáních zvítězil před časovým limitem a pro jičínské mladíky je velkým vorem. Důležité čtyři  výhry přidal junior František Egrt, kterému tímto gratulujeme k páteční úspěšně vykonané maturitní zkoušce. Cenné tři  výhry vybojovali dorostenec Vojta Ježek, junior Matěj Hyka a zkušený Petr Matějka. Dorostenec Štěpán Lánský ještě na svého soupeře nestačil. Zranění krční páteře Jakuba Zachovala by nemělo být vážné. Svůj den tentokrát neměl Jakub Krejčík. ¨

Pořadí družstev ve druhém  kole skupiny A

1. SKP JUDO Jičín, z.s. 8 bodů

2. 1. JC Baník Ostrava z.s. 7

3. Judo Vysočina a.s. 6

4. Judoklub Olomouc z.s. 4

5. Judo Beskydy z.s. 4

6. TJ Slezan Opava z.s. 1

Pořadí družstev po obou kolech skupiny A

1. SKP JUDO Jičín, z.s. 16 bodů

2. Judo Vysočina a.s. 15

3. 1. JC Baník Ostrava z.s. 11

4. Judo Beskydy z.s. 8

5. Judoklub Olomouc z.s. 7

6. TJ Slezan Opava z.s. 3

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.

(ml)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *